Dostává vaše podlaha zabrat? Dopřejte jí kvalitní čištění! Mytí podlah Praha

0
48005425 - empty loft room with white walls, city view and concrete floor

Můj táta má chatičku, která je nedaleko města. Díky své dobré poloze si ji často lidé pronajímají na pořádání různých akcí. Nejčastěji tam slaví narozeniny, rozlučky se svobodou nebo organizují setkání s přáteli. Bývají to všechno asi dost divoké akce, na kterých se vypije velké množství alkoholu. Největší zátěž pak nese pravděpodobně podloha, protože se často stane, že ji hosté polijí alkoholem nebo sladkými nealko nápoji. Tyto tekutiny způsobují skvrny, které není jednoduché odstranit. Ze sladkých nápojů je podlaha ulepená a ulpívají na ní další nečistoty.

Dalším problémem je, že lidé, kteří si chatu pronajímají, nanášejí na svých botách dovnitř velké množství špíny. V mokru je to pak ještě horší. Podlahu sice pokaždé vytíráme, ale za dobu, co ji táta pronajímá, je už silně zanesená.

Stav podlahy se tátovi vůbec nelíbil a hledal proto nejlepší řešení. Dospěl nakonec k tomu názoru, že by mohlo pomoct podlahu navoskovat. Vosk by mohl prodloužit životnost podlahy a umožnit její lepší údržbu. Před nanesením vosku bylo ale nejprve nutné podlahu důkladně vyčistit. Táta mě zaúkoloval tím, abych našla firmu, která nám podlahu perfektně vyčistí a navoskuje.

Při svém hledání jsem natrefila na A SERVIS LIPKA, s.r.o.strojové čištění, mytí podlah Praha. Dobře na mě působil a z hodnocení zákazníků jsem usoudila, že by mohlo jít o velice kvalitní firmu. Táta se s nimi na čištění domluvil, a pak už jsme jen nedočkavě čekali na výsledek. Ten byl úžasný. Kotoučový stroj spolu s čisticí chemií dokázal zázraky. Podlaha byla bez skvrnek a nečistot. Vypadala tak čistě, že jsme na chvilku zauvažovali nad tím, jestli nám ji místo vyčištění nevyměnili. Na to by ale nebylo dostat času. Po pár dnech se mohl nanést i vosk a chatu jsme mohli zase směle uvést do provozu.

Vafle jsou tradiční belgickou pochoutkou, kterou si však můžete připravit i doma

Vafle jsou čím dál více oblíbenou pochoutkou, kterou si rádi objednáme ke kávě, pokud je tedy kavárna nabízí. Ale můžete si je zkusit udělat i doma, protože se jedná o opravdu výbornou pochoutku, kterou uděláte radost celé rodině. Na její přípravu potřebujete 375 ml mléka, 1/2 lžičky soli, 1 a půl lžíce cukru krupice, 3 vejce, 440 ml hladké mouky, 8 lžic oleje, 1/2 balíčku prášku do pečiva a na ozdobu šlehačku či džem nebo marmeládu (nebo čokoládová poleva na potření), záleží už jen na vás, s čím byste si rádi vafle dali, ale chutnají skvěle i samotné.

11924706 - powelful vacuum cleaner in action-a men cleaner a carpet.

Nejprve rozklepneme vejce a oddělíme bílky od žloutků. Z bílků ušleháme tuhý sníh. V míse smícháme mouku, sůl, cukr, prášek do pečiva a zašleháme žloutky, olej a mléko. Šleháme tak dlouho, dokud těsto není úplně hladké, bez hrudek. Nakonec lehce vmícháme tuhý sníh a ve vaflovači upečeme. Ještě vlažné potíráme dle chuti marmeládou, džemem, čokoládou a ozdobíme šlehačkou. Jedná se o sladkou choutku, která se stejně palačinky hodí úplně ke každé příležitosti – k odpolední kávě, na snídani a dokonce i na oběd či večeři.

Samozřejmě pak už taky záleží na množství, abyste se dostatečně zasytili. Jen se asi jako klasické francouzské palačinky nedají jíst i na slano, ale spíše pouze na sladko. Recept je opravdu jednoduchý a zvládne ho každý. Jen si dávejte pozor, aby se vám těsto nevylilo, protože to jde z koberce opravdu špatně dolů. Pokud by se tak bohužel stalo, nezoufejte a kontaktuje úklidovou firmu A SERVIS LIPKA, s.r.o., strojové čištění koberců Praha. Jedná se o skutečné profesionály a tento problém vám určitě pomohou vyřešit.

 

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno