V zimě na kolo? Proč ne!

0

Zima už sice s definitivní platností převzala žezlo, to však neznamená, že se musíte schovávat doma za kamny. Ba naopak, když se vydáte ven do přírody, provětráte si hlavu, nadýcháte se čerstvého vzduchu a uděláte něco pro zdraví. Spojíte-li to navíc se sportem, pak to nebude mít chybu. Vyrazit můžete třeba na kolo. Pokud nepodceníte chladné počasí, projížďku si náležitě vychutnáte.

 

Oblečení je základ

Ze všeho nejdříve si pořiďte vhodné cyklistické oblečení, které vás ochrání před mrazem a větrem. Vybírejte takové, které je vyrobeno z funkčních, ale přitom lehkých a prodyšných materiálů. Základem je obléct se do několika vrstev. První vrstvu tvoří spodní prádlo, pak přichází na řadu triko s dlouhým rukávem a nakonec samozřejmě zateplená bunda či bunda s membránou. Ta je nejen účinná, ale také univerzální, takže najde své využití i při dalších venkovních sportovních aktivitách, ať už je to běh nebo jízda na běžkách.

Chránit nezapomeňte také své ruce, ty totiž ve studeném počasí trpí nejvíce. Nikdy tedy nevyjíždějte bez cyklistických rukavic v zimním provedení, které odolají větru, vlhku a díky izolačním vlastnostem udrží vaše prsty pěkně v teple. Nezapomínejte ani na nohy, pokud nemáte zimní tretry, pak do bot nazujte ještě teplé ponožky a od věci není ani použití návleků – nebude vám tak foukat mezi botu a nohavici.

eagle-7-c

Bez helmy ani ránu

A to nejdůležitější na závěr – nikdy nevyjíždějte bez cyklistické helmy, obzvlášť v zimních měsících by to byl zbytečný hazard. Cesta může být totiž pokrytá ledem či sněhem, takže pád či nehoda přijde, aniž se nadějete. Myslete tedy na svou bezpečnost – jezděte dostatečně osvětlení, v zimě se totiž dny rychle krátí, noste také reflexní prvky a oblečení vybírejte v pestřejších barvách, budete tak lépe vidět.  Nezapomeňte, že zdraví máme jenom jedno, proto je nutné o něj pečovat a chránit ho. Aby vám v helmě nebylo zima, nasaďte pod ni čepici či kuklu. Je totiž všeobecně známo, že nejvíce tepla uniká právě hlavou. Tak, naskočte na kolo a vydejte se prozkoumat nové trasy. Uvidíte, že jízda získá zcela jiný rozměr.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno