full screen background image

Elektrokola nejsou jen pro seniory!

Cyklistika je sport, kterému se těší jak malé děti, dospělí i senioři. I nabídka kol je tedy velmi široká a zahrnující takové modely, které vyhovují všem věkovým kategoriím. Speciálním odvětvím jsou takzvaná elektrokola, která jsou připisována pouze seniorům. Využít jejich služeb ale můžete i vy! Co jsou to elektrokola a proč jsou vhodná nejen pro důchodový věk?

 

Co je to elektrokolo?

Elektrokolo je klasické jízdní kolo, připomínající horské kolo, které však pomáhá uživateli při jízdě pomocí systému elektrického pohonu. Vzhledově vypadá elektrokolo jako každé jiné silniční kolo, má však na sobě umístěnu baterii, díky které budete moci dojet dál, než stačí vaše vlastní fyzické síly. Vaše jízda pak bude lehká a vy na ni nebudete muset vynaložit takové úsilí. Stupeň této intenzity elektrické asistence si můžete na elektrokole regulovat. Pokud se tedy cítíte, že máte sil dostatek, můžete se spolehnout na vlastní síly. Až pocítíte, že vám síly dochází, můžete využít na elektrickou asistenci.

 

Pro koho je elektrokolo určeno?

Může se zdát, že je elektrokolo určenou pouze pro osoby se sníženou výdrží a menší fyzičkou, avšak není tomu tak. Hodí se i pro mladé lidi, kteří chtějí během jízdy šetřit své síly a tím si více vychutnat zážitek z cyklo výletu. Elektrokolo také neslouží těm, kteří jsou líní a nechtějí se hýbat. Sáhnou po něm spíš ti, kteří sport a pohyb milují a jsou aktivní. Tento vynález osvobozuje a dává vám větší možnosti.

 

Jaké má elektrokolo výhody?

Asi největší výhodou elektrického kola je snížená námaha, kterou musíte při jízdě vynaložit, abyste se dostali do cílového místa. Pomoc motoru oceníte především při jízdě do kopce. Elektrokola jsou vhodná jak do města, na cyklovyjížďky nebo do přírody. Potěší vás také náklady na elektrokolo. Pohonné hmoty jako je benzín či nafta jsou čím dál tím dražší, jedno dobití baterie elektrokola vás však přijde asi na 4 koruny. Baterii můžete navíc dobít z kterékoliv běžné zásuvky. Pokud baterie dojde, pokračujete na kole v jízdě svými silami a poslouží stejně, jako vaše klasické horské nebo silniční kolo. Většina těchto dopravních prostředků má také stylový design, který vám udělá radost.
Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *