Exkluzivní červená a bílá vína patří nejen na sváteční stůl

0

V životě člověka se najde nespočet okamžiků, které si zaslouží zvláštní atmosféru. Skvělým parťákem jsou vína, která navodí příjemnou náladu, a navíc skvěle chutnají. Ať už chystáte rodinnou oslavu, plánujete narozeninovou party, zapíjíte narození dítěte anebo si chcete udělat romantický večer. Oceníte lahodné šumivé víno i šampaňské.

Vliv vína na zdraví

Pokud zrovna nejste příznivci vína, snad vás přesvědčí hned několik kladných vlivů na zdraví. Možná jste nevěděli, že má víno blahodárné účinky na cévní a srdeční oběh, postará se o dobrou činnost žaludku, plic, nervového systému, pohlavních orgánů, imunitního systému. Rovněž jakoby oddalovalo stárnutí, bránilo tělo proti cukrovce, rakovině a křečovým žilám. Bílé a červené víno je prospěšné pro svěží pleť a dobrý zrak.

Víno obsahuje mimo alkoholu flavonoidy, podle jejichž složení poznáme, o jakou odrůdu se jedná a kde se pěstovala. Samotné flavonoidy dokážou působit jako antioxidanty a společně s vitamínem C, E a beta karotenem umí odbourávat cholesterol. Pouhá sklenička denně uklidní nervový systém, a dokonce má dobrý vliv i na plodnost. Dámy pijí bílé víno v případě, že chtějí zhubnout. Opravdu na tom něco je! Je zajímavé i to, že má víno antivirální a antibakteriální účinky.

Bílé, anebo raději červené víno?

Někomu chutná spíše červené víno, jiný nedá dopustit na bílé či růžové. Existují však fajnšmekři, kteří si potrpí na šumivé víno, šampaňské a sekty. Pokud se chcete potěšit popíjením kvalitních vín, upřednostněte vína ze Znojma, Mikulova, Pálavy, Valtic, Hustopečska, Mutěnic či Blatnice. Pakliže je vám to stále málo a rádi byste oslavili vzácnou příležitost opravdu stylově, dejte přednost šampaňskému. Nejlepší víno z Moravy, Čech a šampaňské z Francie najdete na www.vinoadestilaty.cz.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno