Bez pohybu kondičku nezlepšíte

0

V zimě si zajdeme na procházku, možná párkrát na hory a jinak spíše odpočíváme a pohybu máme minimum. Když se ale blíží jaro a my se těšíme na všechny venkovní aktivity, musíme myslet i na svou kondičku. Ta se bez pohybu nezlepší. Ale nemusíme zoufat, svou cestu k pohybu můžete najít i během těchto nelehkých dnů.

Pravidelný pohyb je základ

Někdo má silnou vůli a i v zimě se stará o svou kondici, pravidelně cvičí a do jarních dní nastupuje v možná ještě lepší formě, než se kterou na podzim skončil. Mnoho z nás ale zimu považuje spíše za období odpočinku, kdy je pohybu málo a chladné počasí i krátké dny nám v chuti do sportu moc nepomáhají. S příchodem jara se ale vše mění, sluníčko nás táhne ven, těšíme se na kolo a inline brusle, na první výběh v tričku na oblíbenou trasu i výlety po okolí.

Momentální omezení sportování nám dává možnost se trochu zlepšit, než se do aktivit opřeme naplno. Ke všem aktivitám totiž potřebujeme kondičku a k jejímu zlepšení vede cesta přes pravidelný pohyb.

Návštěva fitness centra je vhodná po celý rok, cvičení nám umožní zůstat v dobré kondici, nebo si na pohyb pomalu zvyknout i v době, kdy nemůžeme ven z časových důvodů, nebo nám nevyhovuje počasí.

S ohledem na současnou situaci se můžete začít připravovat i doma, ostatně domácí cvičení patří mezi nejoblíbenější zvlášť v začátcích. Mnoho lidí má problémy sportovat v chladu či dešti a tak je fitness trénink nebo jiná aktivita v teple a suchu domova nebo posilovny velmi vítaná.

Zábava při pohybu

Když pak budete chtít více možností cvičení, jakmile situace dovolí, zkuste zajít do fitka. Nemusíte se ale hned vrhnout na tahání činek a trávení času na posilovacích strojích, na výběr je mnoho druhů cvičení a základem je najít si to pravé pro sebe, které vás bude bavit a budete se na něj těšit. Oblíbený je spinning, jízda na stacionárním kole za doprovodu hudby. Lekci vede zkušená lektorka či lektor, kteří vymýšlí zajímavé sestavy a hodina cvičení vám tak uteče, ani nebudete vědět jak. Na spinneru navíc spálíte za hodinu tolik kalorií, jako na běžkách a posílíte všechny partie těla. Těšit vás může i rychlé zlepšování se, což je skvělá motivace.

Do svého programu je také vhodné zařadit cvičení zaměřené na protahování. I to můžete zpočátku provádět doma, důležité je správné dýchání a také technika. Třeba jóga nebo pilates, které pomohou protáhnout se, zlepšit držení těla a posílit i vnitřní svaly a vytváří vyvážený protipól k silovým a kardio cvičením.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno