Filtrovaná voda: skvělá pro chuť i zdraví

0

Klasická otázka, která se řeší už na základních školách: jak dlouho vydržíme bez jídla a jak dlouho bez vody? Jako děti si potřebu pitného režimu ještě moc uvědomit nemusíme, jako dospělí máme jasno. Bez vody dlouho nepřežijeme.

 

Základ je pít

Tělo bez jídla vydrží i několik týdnů, k energii pro své fungování bude využívat zásoby podkožního tuku a bílkovin. Bez vody ale vydrží sotva pár dní. I proto je v kurzech o přežití vždy základní poučkou najít vodu a upravit ji tak, aby byla pitná. V civilizaci vodu hledat nemusíme, často ale z kohoutku teče voda s divnou pachutí a tak si místo čisté vody raději dáme nějaký džus nebo ji dochutíme sirupem. Chuť pitné vody zlepší vodní filtr, který ji navíc zbaví škodlivých nečistot a látek, které do ní nepatří, jako jsou chlor, pesticidy, antibiotika a mnoho dalších. Získáme tak chuťově výbornou vodu, která bude chutnat i dětem a tak nám odpadnou i věčné souboje s jejich pitným režimem. Děti si více než dospělí všímají chuti a co jim nechutná, jednoduše odmítají. Filtrovaná voda zajistí, že budou pít vodu rády a bez výmluv, z některých filtrů je vhodná už pro kojence od půl roku věku.

 

Bez rizika

Kromě pití získává náš organismus vodu také z potravin, nic však nenahradí vod v její nejčistší podobě. To, co nám teče z kohoutku, používáme kromě pití také na vaření i praní prádla a tak nás občas přepadne nejistota, zda právě voda z vodovodu je opravu to nejlepší pro naše tělo. Vodní filtry jsou tak stále oblíbenější, protože vodu zbaví všech zdraví škodlivých nečistot a přitom v ní zachovají látky prospěšné, jako je vápník, zinek nebo jód. Průtokové vodní filtry nám zajistí, že při každém natočení vody z kohoutku už ji dostaneme přefiltrovanou a v té nejvyšší kvalitě. Na chatu, kolej nebo třeba do kanceláře se hodí nádobový filtr, který zvládne za několik minut přefiltrovat vodu v konvici a tak nám umožnit mít kvalitní vodu po ruce, ať jsme kdekoli.

Vodní filtry jsou skvělým řešením pro celou rodinu, jak mít chuťově dobrou a zároveň zdraví prospěšnou vodu. Pokud tak ještě nemáte dárek na Vánoce, může být vodní filtr správnou volbou.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno