Houpání uklidňuje a pomáhá tělu odpočívat

0

Houpačky nás odmalička přitahují a kdykoli je možnost, rádi se zhoupneme i v dospělosti. Ne třeba na dětském hřišti, ale na pohodlné zahradní houpačce ano. Víte, proč ji potřebujete i na své zahradě?

Mít možnost se pohoupat a jen tak si užívat uklidňující pohyb je k nezaplacení. V menších bytech si můžete pomoci houpacím křeslem, na zahradu nebo k chatě si dopřejte zahradní houpačku nebo houpací síť a houpejte se třeba každý den. Je totiž mnohokrát dokázáno, že houpání uklidňuje, aktivuje mozek a pomáhá k lepší vnímavosti i relaxaci. Záleží na směru, kterým se houpete. Zepředu dozadu, tedy když na houpačce sedíte, zlepšuje soustředění. Naopak ze strany na stranu je pohyb, který uklidňuje a pomáhá tělu i mozku odpočívat. To proto vás pak houpačka často svádí k tomu si na ni lehnout a jen tak se dívat na oblohu a lehce se pohupovat.

Abyste si pohodu a klid při houpání mohli bez obav užívat kdykoli, věnujte pozornost výběru houpačky. Nejdůležitější je kvalitní materiál a samozřejmě bytelná a stabilní konstrukce, u které se nemusíte bát pádu nebo poškození. Nejčastěji bývá ze dřeva nebo kovu a měla by bez problémů odolat i divočejšímu houpání, když se k ní dostanou třeba děti. U houpací sítě pak dbejte na bezpečné ukotvení, ideálně mezi dvěma stromy, u kterých není nebezpečí, že by se zlomily nebo jinak poškodily. Místo, kam houpačku umístíte, by mělo být klidné a stranou od všeho dění a to právě proto, abyste mohli odpočívat opravdu v klidu a nebýt nikým a ničím rušeni.

Houpání v síti nebo na zahradní houpačce si zamilujete nejen vy, ale především děti a tak možná budete muset ještě nějakou pořídit. Na www.vladeko.cz najdete výběr kvalitních dřevěných houpaček i bavlněných sítí vhodných pro radost dětí i relaxaci dospělých. Sami uvidíte, jaký má houpání blahodárný vliv na váš organismus a jak se budete na každé pohoupání těšit.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno