IVF léčba je nadějí pro neplodné páry

0

Každý pár, který se rozhodnul založit rodinu, netrpělivě čeká na vytoužené dvě čárky na těhotenském testu. Některým se podaří otěhotnět hned na první pokus, jiní si musejí pár měsíců počkat. Pokud se ale nedaří počít ani po roce nechráněného pohlavního styku a nezabírají žádné postupy, ať už lékařsky ověřené nebo v podobně babských rad, je na čas navštívit odborníka. Lékaři na IVF klinikách mají bohaté zkušenosti s diagnostikováním příčin neplodnosti a její léčbou. Díky metodám moderní asistované reprodukce se podstatně zvyšuje šance na početí vlastního potomka.

Jak probíhá návštěva IVF kliniky

Pokud se rozhodnete pro návštěvu IVF kliniky, můžete se do vámi vybraného centra asistované reprodukce (CAR) vydat osobně, objednat se telefonicky, e-mailem nebo vyplnit kontaktní formulář a asistentka se vám sama ozve. Domluvíte si termín, který vám vyhovuje, a v daný čas se na smluvenou schůzku dostavíte. Je nutné, aby přišli oba partneři, protože neplodnost může být způsobena problémy u muže, u ženy nebo u obou zároveň. Lékař s vámi projde vaši rodinou i osobní anamnézu, prodělané nemoci, operace a celkový životní styl. Následně absolvujete několik neinvazivních vyšetření, díky kterým bude moci lékař určit přesnou diagnózu a navrhnout nejvhodnější postup léčby.

Jak se připravit na IVF léčbu

IVF léčba je poměrně náročný proces pro mysl i tělo, a proto je potřeba se na něj důkladně připravit tak, aby byly vytvořeny ideální podmínky pro početí. Po lékařské stránce je u ženy nutná hormonální stimulace, která podporuje zrání většího množství zdravých vajíček. Po celou dobu dochází žena na ultrazvuk, aby lékař mohl co nejlépe určit nejvhodnější čas pro odběr vajíček. Muž by měl striktně dodržovat zdravý životní styl a v ideálním případě alespoň pár dní před odběrem spermatu sexuálně abstinovat. Samotný pár pak může podpořit šanci na otěhotnění správnou životosprávou, případně vhodnými doplňky stravy. U IVF léčby hraje svou významnou roli také psychika, proto lékaři radí všem párům procházejícím IVF cyklem hlavně pozitivní duševní rozpoložení a pohodu bez zbytečného stresu.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno