full screen background image

Jak během deštivých dnů zabavit své ratolesti?

Aktuální deštivé počasí je sice po srpnovém suchu a extrémním horku více než žádané, na druhou stranu si ovšem asi každý rodič klade otázku, jak děti zabavit, když je venku nevlídně. Jde to i bez televize a pohádek? Ano, jde!

Tvoření podzimních dekorací

Přestože má spoustu lidí k podzimu plno výhrad, tomuto ročnímu období nelze upřít všudypřítomná kouzelná atmosféra a hřejivé barvy. Všechny odstíny červené, hnědé a oranžové ovšem nemusíte vidět jen venku, můžete si je totiž přinést i domů. Vydejte se s dětmi na výlet do přírody a nasbírejte zabarvené listí, šišky, větvičky jehličnanů, kaštany apod. Všechny tyto materiálu totiž poté poslouží jako ideální podzimní dekorace.

Inspiraci, jak co tvořit, naleznete například online a zaručujeme vám, že pokud si k takto strávenému odpoledni navíc uděláte domácí svařené víno, po chvíli vám nebude vadit ani nepořádek, který děti udělají. Vaši potomci tak navíc budou moci zase o kousek dál posunout hranice své fantazie a můžete si být jistí, že si na televizi nebo počítač ani nevzpomenou.

 

Hry v klidu domova

Pokud máte moc práce či se vám prostě jen nechce ven, zabavit můžete děti i v teple domova. Stačí jen vybrat vhodné hry, které nevyžadují vaši přímou asistenci a děti je přesto mají rády. Ideální je například hra Magnetické příběhy pro děti od čtyř let, kterou koupíte v prodejnách hraček nebo na Pexik.cz. Hra je k dostání celkem ve čtyřech provedeních: Ulice, Farma, Červená Karkulka a Oblékání s Tomáškem a Aničkou a kromě rozvoje kreativity si děti trénují i rozvoj řeči a vyprávění.

 

Hry venku

Pokud jste stejně jako my i vy toho názoru, že neexistuje špatné počasí, pouze špatné oblečení, neváhejte s dětmi vyrazit ven i přes nepřízeň počasí. Ujistěte se však, že máte nepromokavé a kvalitní oblečení a vhod přijdou i holínky, které ustojí i dětmi tolik oblíbené skákání přes kaluže.  Důležité je zbytečně nepřemýšlet nad sáhodlouhým a komplikovaným programem. Vzpomeňte si přece, co za vaši mladých let bavilo vás. Bylo to hledání žížal a hlemýžďů? Nebo snad chytání deště do kelímku? Většinou platí, že ty nejjednodušší a nejspontánnější činnosti jsou ty nejzábavnější. Musíte ovšem upustit ze své dospělácké vážnosti a k dětem se přidat. A nedělejte si starosti, pokud sebe i je udržíte v pohybu, zima vám nehrozí.
Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *