Jak na nákup prostěradel atypických rozměrů

0

prosteradlo

Nákup prostěradla je běžnou činností. Není se čemu divit, vždyť se vlastně jedná o zdánlivě bezvýznamný kousek látky. Na druhou stranu však tato součást ložního prádla významně ovlivní, jak se nám bude spát. Běžné rozměry na jednu matraci o klasické velikosti jsou k dostání naprosto všude. Co ale dělat, když máte matraci atypických rozměrů? S výběrem prostěradel pro tento typ postelí vám poradíme v tomto článku.

 

Ověřte si velikost matrace

V první řadě si ověřte, že víte, jaké rozměry má vaše matrace. Není nic horšího než koupit zbytečně malé a tedy i nevyužitelné prostěradlo. Poměrné běžná jsou prostěradla 160 × 200 cm, která se používají na klasické dvoulůžkové manželské postele. Jejich nabídka bývá přibližně stejně široká, jako u menších variant. Kvalita by měla být zachována i u prostěradla 140 × 200 cm. Řešení v podobě nákupu o kousek větších prostěradel, ale pro pohodlí při převlékání postele a opravdu komfortní spánek je dobré pořídit prostěradlo o skutečně správném rozměru.

 

Nedělejte kompromisy s kvalitou ani při velkých rozměrech

Froté a jersey prostěradla by vždy měla být v co nejlepší kvalitě. I poměrně obtížné sehnatelné rozměry, jako jsou prostěradla 200 × 220 cm, by vždy měla splňovat určité standardy. Kvalitní zpracování a použitý materiál se výrazně odrazí na komfortu vašeho spánku a výběr rozhodně není dobré podcenit. Oba materiály jsou příjemné na dotek, mají savé schopnosti a jsou dostatečně prodyšné pro zajištění optimální cirkulace vzduchu a termoregulace.

Při uvedení všech netypických rozměrů se jednalo hlavně o velikosti větší než u běžného lůžka. Jak ale řešit menší dětskou postel? Odpovědí jsou prostěradla 120 × 200 cm, která se ideálně hodí právě na užší postel.

Pamatujte na to, že výběrem správného rozměru prostěradla si ušetříte hodně práce, a navíc zajistíte odpovídající komfort během spánku.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno