Jak se starat o dětské náušnice?

0

Pořídili jste své dceři první dětské náušnice, nebo chcete vyměnit stávající náušničky za dívčí náušnice pro větší slečny? Jistě chcete, aby náušnice vypadali stále jako nové a vaší malé parádnici tak nechybělo nic k dokonalosti. Potom je dobré se o dětské náušnice náležitě starat.

 

Aby náušničky perfektně seděli

První dětské náušničky mají bezpečnostní zapínání vpředu. Zajistí tak nechtěnou ztrátu náušnic a lepší manipulaci. Myslete na to, že vaše dítě nebude náušnice sundavat. Může se tak stát, že se zapínání lehce uvolní. Proto doporučujeme po nasazení dětských náušnic zajít do zlatnictví, kde vám zapínání dotáhnou přímo na oušku dítěte.

Pokud máte dětské náušnice s jiným typem zapínání? Opět zkuste navštívit zlatnictví, kde vám po domluvě mohou náušničky opatřit pojistkami, které náušnice pevně uzamknou.

 

Černání zlatých a stříbrných náušnic

Stejně tak jako u dospělých, mohou i malým dětem zlaté náušnice zčernat. Důvodů je hned několik. Nejčastěji u zlatých dětských náušnic dojde ke změně barvy z důvodu prodělané nemoci. Vysoká teplota, ale i užívané léky vyvolají reakci, která má na svědomí zčernání zlata.

U velmi malého procenta dětí se může jednat o alergii na zlatý šperk. Nebývá to však alergie na samotné zlato, ale na ostatní drahé kovy, které jsou do slitiny přidávány. Neméně důležitým faktorem bývají krémy, které se zvláště pro maličká miminka používají téměř denně.

U zlatých dětských náušnic mějte na paměti, že jsou vyráběny z kvalitního 14-ti karátového zlata, a k jejich zčernání dochází pouze zřídka. Vyberete-li stříbrné náušnice, je proces oxidace stříbra(zčernání) o poznání častější.

Stříbrné dětské náušnice při styku s vodou, kosmetikou ale i vzduchem se tzv. unaví a dojde u nich ke změně barvy. Moderní způsob, jak prodloužit kovový lesk stříbrných náušnic je povrchová úprava rhodiem.

 

Řešení problému je snadné

V první řadě vám rozhodně nedoporučujeme kupovat nejrůznější chemické pasty a roztoky, které obvykle povrch náušnice ještě více naleptají. Nespoléhejte se ani na babské rady. Jistě mohou náušnice vyčistit, ovšem jen na krátkou dobu a to s narušeným povrchem.

Nejúčinnější způsob vyčištění  dětských náušnic zlatých, stříbrných a nebo dětských náušnic z bílého zlata je ponechat je ve zlatnictví. Tam náušničky mechanicky vyčistí na leštičce a poté je ponoří do ultrazvukové lázně. Náušničky budou opravdu vypadat jako nové a vaše dcera tak bude opět jako ze škatulky.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno