Puzzle je zábava pro celou rodinu

0

Sluneční paprsky nás lákají ven a máme chuť si užívat každou volnou chvilku na čerstvém vzduchu. Jarní počasí má ale svá úskalí a tak kromě výletů hledáme i činnost, která zabaví celou rodinu včetně dětí a můžeme ji vykonávat, když je venku špatné počasí. Třeba skládat puzzle.

Oblíbené obrázky, rozdělené na stovky nebo tisíce dílků, které je nutno poskládat zpět, baví už několik generací. Taktik, jak začít skládat nový obraz, je mnoho a každá rodina upřednostňuje tu svou. Nejosvědčenější je najít dílky s rovnou hranou, u kterých je jistota, že tvoří pomyslný rám obrazu a ty poskládat dohromady. Jednoduché pro dětské puzzle s pár desítkami dílků, pokud už jste ale pokročilí, u puzzle 5000 dílků a víc už dá jen postavit obrys pořádnou práci a často se vyplatí začít jinde a jinak. Pak přichází na řadu taktika rozdělení podle barev, sestavení nejvýraznějšího motivu a od něj dále skládat další oblast nebo si rozdělit úkoly a každý skládat svůj kus k následnému spojení s ostatními.

Pro začátek je určitě lepší vybrat si motiv rozdělený na stovky dílků, ne tisíce. Zvlášť menší děti by velké množství na první pohled stejných dílků mohlo odradit a místo zábavy by se pro ně skládání puzzle stalo spíše nemilou povinností. U starších dětí a se zkušeností se skládáním pak můžete přikročit k náročnějším puzzle s tisíci dílků nebo vyzkoušet 3D puzzle. Nejen mladší děti, ale často i dospělí, ocení svítící puzzle, které svítí ve tmě a obraz tak dostává nový rozměr. Pro skládání je ideální mít pevnou podložku, aby bylo možné v případě potřeby h nesložené přenést nebo přesunout jinam a později se k práci vrátit.

Skládání puzzle, samozřejmě pokud je dobře vybraný motiv i náročnost s ohledem na věk a zkušenosti všech členů rodiny, dokáže zabavit na dlouhé hodiny. Je tak ideální zábavou nejen na zimní měsíce, ale i na deštivé dny v létě třeba na dovolené.

 

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno