full screen background image

Jak se zbavit chloupků

Každá žena řeší mnoho dilemat v rámci péče o své tělo a svoji krásu. Ať už, jestli zvolit přírodní masku na vlasy ze zdrojů zásob kuchyně, nebo profesionálně vyvinuté přípravy pro zvýšení lesku a zvětšení objemu nebo třeba, jestli zvolit každodenní používání řasenky či pravidelné lakování nehtů, nebo se svěřit jednou za pár týdnů do rukou profesionálů a nechat si řasy či nehty zdokonalit uměle. No a i co se týká odstraňování chloupků, tak je možností vícero, různé nákladné, s různými výhodami či nevýhodami.

 

Epilátor

Epilátor je skvělý pomocník, který vám pomůže zbavit se chloupků na delší dobu, jelikož vytrhává chloupky i s cibulkami. Pokud budete epilátor používat pravidelně, cibulky chloupků za čas začnou zeslabovat a chloupky porostou menší a méně husté. Dnešní nabídka epilátorů je velmi široká. Můžete je využívat jak nasucho, tak i ve vaně či sprše namokro, což je velmi pohodlné.

 

Voskové pásky

Díky voskovým páskům se můžete zbavit chloupků na jakékoliv části těla. Nejvíce se využívají pro oblast lýtek a rukou, speciální menší pásky se pak používají na odstranění chloupků na obličeji, v podpaží a v oblasti bikin. Voskové pásky, stejně jako epilátor, vytrhnou chloupek i s jeho cibulkou. Asi po měsíci používání se tedy můžete těšit na jemnější, slabší a méně viditelné chloupky. Holení pomocí voskových pásků je velmi rychlé, některé oblasti však mohou být bolestivé.

 

Laser

Třetí možností, jak si nechat odstranit chloupky z těla, je laserová depilace. Tato metoda je velmi efektivní, avšak je nutné proceduru navštívit alespoň 6x, aby byl výsledek co nejlepší. Po 6-7 zákrocích se můžete těšit z krásně hladké pokožky. Takto ošetřená pokožka vám bez chloupků vydrží po mnoho měsíců, ve většině případů však pokožka zůstává bez chloupků navždy a ošetření je bezbolestné.

Depilátor a žiletky

Pokud nemáte potřebu se chloupků zbavovat definitivně a „natrvalo“, ať už třeba z důvodu finanční nákladnosti či vysokých nároků na bezbolestnost a pohodlí, tak si pravděpodobně vyberete mezi depilátorem a běžnou žiletkou na holení.

Depilátor je elektrický holicí strojek, který chloupky zkrátí – uřízne těsně nad povrchem pokožky. Výsledek je tedy stejný jako při použití žiletky na holení. Při jejím použití však je vhodné pokožku ošetřovat přípravky na holení, jako jsou pěny a gely na holení.

Každá péče o vaše tělo by vám měla být příjemná a měla by vás aspoň trochu bavit. Proto si k těmto procedurám pusťte oblíbenou hudbu, zaplatne vonné svíčky či používejte přípravky s oblíbenou vůní. Ať se vaše koupelna promění na útulný salon krásny v soukromí vašeho bytu.
Jeden komentář u “Jak se zbavit chloupků

  1. Epilace napsal:

    Epilátor je mnohem lepší než žiletky ..

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *