full screen background image

Dopřejte vánoční dárek i své pleti

Stres, škodlivé prostředí, nedostatečná nebo špatná péče, to vše má neblahý vliv na vaši pleť. A přitom tvář je to, co je naší vizitkou. Vrásky, pigmentové skvrny, suchá a zkrabatělá pleť, váčky pod očima mohou být odrazem špatného životního stylu, stáří i genetiky. To vše se dá ale upravit. Dopřejte své pleti omlazení díky estetické dermatologii. Se zářivou a svěží pletí se vám daleko lépe vstoupí do nového roku.

 

Když vás trápí pigmentové skvrny

Zima je ideální doba pro jakékoli úpravy a zákroky především proto, že nejsme vystavení každodennímu slunečnímu záření, které na čerstvě ošetřenou pleť nemá dobrý vliv, a navíc se v zimě všechno daleko lépe hojí. O to vhodnější je zima i pro odstranění pigmentových skvrn. Jejich tvorba je způsobena právě slunečním zářením, které zvyšuje tvorbu melaninu. O tom, co je příčinou pigmentových skvrn, se dozvíte zde.

Jako prevence se doporučuje vyhýbat se opalování a spálení. Pokud už ale pigmentové skvrny v obličeji máte, můžete si je nechat odstranit, a to hned dvěma způsoby. První z nich je chemický peeling. Možná vás trochu vyděsil přívlastek „chemický“, nebojte se nic, tato metoda je v rukou odborníků zcela bezpečná. Účinná látka je kyselina trichloroctová, která šetrně odstraní povrchovou vrstvu pokožky a s ní i pigmentovou skvrnu. Po ošetření je nutné lehce zarudlou až červenou pleť nevystavovat slunci a pravidelně promazávat mastnějším krémem. Regenerace je individuální, maximálně však trvá dva týdny. Po zahojení je pleť jasně zářivější a zdravější. Zaujala vás tato metoda? Přečtěte si víc informací o ošetření.

 

Pigmentové skvrny lze odstranit i za pomocí laseru

Neoslovil vás chemický peeling? Pak zkuste odstranit pigmentové skvrny CO2 laserem. Jinak řečeno laserový resurfacing dokáže eliminovat hyperpigmentaci v obličeji, drobné jizvičky po akné či vrásky. Princip tohoto zákroku je založen na tvorbě nových kolagenních vláken. Pomocí laserového paprsku jsou vytvářeny ve střední vrstvě pokožky drobné sloupce koagulované tkáně, a díky nim se během hojení vytváří nová kolagenní vlákna. Po zákroku je pleť zarudlá a mírně oteklá, tyto příznaky se ztratí během dvou dnů. Tento průběh svědčí o správném nastartování obnovy tkání. Za tři měsíce by měla být regenerace u konce a je možné vyhodnotit výsledky zákroku. Víc praktických informací o omlazení pleti laserovým resurfacingem čtěte zde.

 

Tvářičky jako za mlada díky mezoterapii

S přibývajícím věkem naše pokožka ochabuje a povoluje. Kdysi plné a napnuté tvary tvářiček se svrašťují. Nemusíte hned běžet na plastiku, abyste opět nabyli přirozeného a mladistvého vzhledu, stačí podstoupit velmi jednoduchý zákrok zvaný mezoterapie. Během ošetření je do střední vrstvy vaší pleti aplikován ultratenkou jehličkou roztok, který zpevní a lehce vyplní vaše tváře. Hned po proceduře uvidíte jasný rozdíl, i přesto že tvář může být oteklá. Rekonvalescence je otázkou jednoho dvou dní. Získáte omlazenou a odpočatou pleť, a přece velmi přirozenou, všichni budou obdivovat, jak vypadáte skvěle, ale nikoho ani nenapadne, že za tím stojí estetická dermatologie. Chtěli byste podstoupit mezoterapii? Sbíráte odvahu? Přečtěte si o mezoterapii více informací.

 

Pro koho jsou výše uvedená ošetření vhodná?

Estetická dermatologie je pro muže i ženy, které trápí stárnutí pleti, nebo drobné defekty ve tváři. Kromě pigmentových skvrn si můžete nechat odstranit i prasklé žilky, drobné výrůstky, znaménka, jizvičky. Estetická dermatologie léčí i opary a akné a urychluje hojení jizev. Doporučujeme nejprve konzultaci s odborníkem. Výše uvedená ošetření se nedoporučují lidem s onkologickým onemocněním, probíhajícím zánětem v místě zákroku, virózou nebo bakteriální infekcí a těhotným ženám. Jinak může omlazení pleti podstoupit kdokoli. A chladné zimní počasí je pro to jak stvořené.

Článek vznikl za použití informací poskytnutých webem SKIN CARE.
Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *