full screen background image

Jak si zajistit bezpečnou koupenu?

Pokud si zařizujete novou koupelnu, či jen rekonstruujete tu starou, neměli byste dbát jen na hledisko funkčnosti, estetiky a designu, ale hlavně také na hledisko její bezpečnosti a přizpůsobení jí veškerým životním situacím.

 

Hlavně bez překážek!

Vaše nová koupelna by neměla obsahovat žádné bariéry. Tudíž se doporučuje sprchový kout bez vaničky – prostě pouze skleněná zástěna spojena přímo s podlahou. Tak vám odpadne „šplhání“ přes schodky, a eliminujete tak nebezpečí zakopnutí. Dalším bezpečnostním prvkem by měla být protiskluzovost ve sprchovém koutu. Již ve výrobě lze akrylát upravit speciální povrchovou úpravou, či si jednoduše pořídit protiskluzové podložky. Dnes už se vyrábí i elegantní a designové.

 

Bezpečně, ale stylově!

Co se týče překážek na zemi, ty už jsme probrali. Nicméně, bezpečnost v koupelně vám zajistí také různá madla, jež jsou nezbytná kvůli vaší stabilitě. V koupelně je často horko a vlhko – a často se nám zde i zamotá hlava. A od toho jste zde právě tato madla.

 

Světlo?

Možná se to bude zdát neuvěřitelné, ale i dostatek světla zajišťuje naši bezpečnost. Jasné světlo nás doslova nabudí a nenechá naše tělo po dlouho a horké koupeli zmalátnět. Skvělým zdrojem světla jsou zrcadlové skříňky s osvětlením. Nejenomže vám dodají spoustu světla, ale jsou také praktickými pomocníky hlavně pro ženy, které si u zrcadla každý den samozřejmě dělají make-up.

 

Jakou volit barvu?

Nejoblíbenější barvy všech koupelen jsou samozřejmě ty neutrální – a to bílá, béžová a šedá. Tyto barvy dokážou totiž koupelnou opticky zvětšit a provzdušnit, obzvlášť, pokud máte malou koupelnu bez oken. Skvělou volbou pro tmavou koupelnu je tako zrcadlová skříňka s osvětlením. Pokud máte k dispozici větší prostory, klidně se můžete „rozšoupnout“ a zvolit extravagantnější barvy, jako například lesklá červená, která se dá jednoduše, a hlavně elegantně zkombinovat s jinými barvami a doplňky ve vaší koupelně.
Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *