full screen background image

Jak si zajistit plnohodnotný a zdravý spánek

Spánek tvoří třetinu našeho života, a proto bychom jeho důležitost pro naše zdraví rozhodně neměli podceňovat. Kvalitní a zdravý spánek se odráží na naší psychické i fyzické kondici. Spousta lidí ale trpí nespavostí, v noci nemohou najít správnou polohu, převrací se ze strany na stranu a ráno vstávají se špatnou náladou, protivní a unavení. V čem je chyba? Proč vám chybí pohodlný a ničím nerušený spánek?

 

Nemůžete v noci spát?

Máte problémy se spánkem? Převalujete se dlouhé hodiny v posteli, marně hledáte pohodlnou polohu, a když konečně zamhouříte oči, jste za chvilku vzhůru a celý proces se opakuje? Pak je na místě zjistit, proč se vám nedaří upadnout do ničím nerušené říše sladkého snění.

Nevhodná matrace

Znáte pohádku Princezna na hrášku? Stačila jedna zelená kulička ukrytá pod matrací a princezna celou noc nezamhouřila oko. Možná i ve vašem případě je na vině právě matrace. Divili byste se, kolik lidí neví, jak vybrat matraci, která jim bude maximálně vyhovovat. Často dají na doporučení známých a vůbec nepřemýšlí nad tím, zda jim daná matrace bude sedět. Poradíme vám ve zkratce, jak vybrat správnou matraci.

 

Jak vybrat matraci?

V první řadě je důležité brát v potaz, jak tvrdou matraci vlastně potřebujete. Existuje celkem 5 různých tvrdostí matrací – nejměkčí matrace jsou vhodné pro přechodné spaní, středně tvrdé jsou nejpoužívanější a nejtvrdší matrace ocení lidí s vyšší tělesnou hmotností.

Další důležitou otázkou je typ matrace. Pořídit se dají matrace ze studené i líné pěny, pružinové matrace, matrace vyrobené z bio pěny i latexu. Ohlížet byste se měli i na správný rozměr matrace, kdy je potřeba počítat s rezervou 25-30 cm od vaší výšky.

I rošt má vliv na kvalitu spánku

Ačkoli často věnujeme pozornost výběru perfektní matrace, už si tolik nelámeme hlavu nad tím, jaké jsou rošty do postele a jaký by vyhovoval právě nám. I rošty ale mají vliv na to, jak dobře se vyspíme. Investujte proto do kvalitního roštu vyrobeného tak, aby vám zajistil zdravé spaní a zároveň aby seděl matraci a nijak ji povrchově nepoškodil.
Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *