Jak uspořádat narozeninovou oslavu

0

Rok se s rokem sešel a vy jste opět na řadě s pořádáním narozeninové oslavy. Jak zaručit, aby byla párty nezapomenutelná a všichni se na ní bavili? Ještě, než začnete plánovat cokoliv jiného, musíte si ujasnit dvě základní věci: místo a termín konání. Až tyto věci vyřešíte, můžete se zabývat zábavou, pohoštěním a dalšími věcmi.

Vyberte termín a vhodné místo

Právě informace “kdy a kde“ po vás budou pozvaní vyžadovat jako první. Nejčastější termín bývá pátek odpoledne, ale na konci pracovního týdne jsou lidé značně vyčerpaní. Pokud tedy očekáváte, že by mělo slavení trvat dlouho do noci, eventuálně až do rána, volte spíše sobotu, kdy už budou hosté odpočinutější.

Co se týče místa, tak máte variant hned několik. V létě můžete uspořádat piknik v parku nebo na zahradě. Vlastníte chalupu? Grilovačka a večerní program někde na chatě je oblíbená a častá volba. Pokud chatu nemáte, nabízí se možnost si nějakou pronajmout.

Významnou roli samozřejmě i hraje váš finanční rozpočet na oslavu. Pronájem klubu nebo salonku v restauraci není úplně levná záležitost. Láká-li vás tato varianta, může vám pomoci půjčka na účet. Slavit se dá i bez nadměrného utrácení, ale na oslavě významnějšího životního jubilea se až moc šetřit nevyplatí.

Zábavu nastavte na konkrétní téma

Ať už se jedná o oslavu s kamarády, či s rodinou, můžete stanovit dress code. Jako hostitelé máte jedinečnou možnost zvolit jakékoliv téma. Na počáteční prolomení ledů jsou kostýmy ideální. Navíc je to dobré téma pro zahájení konverzace. Můžete také uspořádat soutěž o ten nejvtipnější převlek, při jejímž vyhodnocování si také užijete spoustu legrace.

Program může být opravdu, jaký vás jen napadne. Nebojte se zařadit i klasické dětské hry, jako Hádej kdo nebo Aktivity. Nemusíte také vymýšlet vůbec žádný program a nechat večer jednoduše plynout. Ono se vždy něco vyvrbí, ale s netradičním zábavným programem se jednoduše zabavíte na celé hodiny.

Jak se zavděčit s občerstvením

Pokud pochybujete o svých kulinářských schopnostech nebo se s pohoštěním nechcete trápit, můžete všechny pozvat do restaurace. Odpadne vám tak starost s vařením, ale počítejte s větším rozpočtem. V případě, že nikam na jídlo nechcete chodit, nezapomeňte nakoupit všeho dostatek. Pestrost nabídky je velmi důležitá.

Abyste zvolili opravdu vhodné pohoštění, myslete i na jiná jídla než na ta hlavní, těžká. Nejen dámskou část potěší odlehčení ovocem a zeleninou. Můžete také k pozvánce připojit prosbu o přinesení něčeho na ochutnání.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno