Jak si užít podzimní lenošení

0

Máte pocit, že se na vás valí samé povinnosti? V práci starosti, doma spousta práce a žádné chvíle odpočinku? Zkuste na chvíli zpomalit, zvolnit a užít si podzimní lenošení. Nebojte se zabalit do deky, vzít si horký čaj a knížku.

Kdy lenošit

Nejlepší odpověď na otázku, kdy lenošit je odpověď – kdy se vám chce. Nikde není přesně psáno, kdy si můžete vzít den volna, kdy máte zůstat celý den v posteli s knihou nebo který víkend si udělat opravdu plný lenošení u oblíbeného seriálu. Sami byste měli cítit, kdy je toho na vás moc, kdy se cítíte přepracovaní a potřebujete pauzu. V takovou chvíli se zastavte, uvědomte si, jak je důležitá vaše psychická i fyzická pohoda a vyhlaste den lenošení.

Jak si to nevyčítat

Věřte, že dnem volna se opravdu svět nezboří, v práci to bez vás ten jeden den vydrží a nic moc velkého se nejspíš nestane. Zkuste si dát opravdu jednou za čas nohy nahoru a uvědomte si, že vlastně nic nemusíte. Musíte jen to, co opravdu sami chcete a k čemu jste ochotni přistoupit. Pamatujte si, že to platí v profesním i osobním životě. Nevyčítejte si, že občas nemáte dokonale uklizeno nebo že se vám nakupilo množství prádla. Nemusíte být vždy dokonalí a splňovat všechny pracovní i domácí povinnosti na jedničku.

Zpříjemněte si podzim

Podzim je ročním obdobím, které si o odpočinek přímo říká. Schválně si vzpomeňte, kolikrát bylo deštivo a sychravo, že jste měli chuť ani nevylézat z postele. A možná právě na podzim je nejlepší naučit se odpočívat. Pokud vám to práce umožní, zůstaňte s ní klidně v posteli, uvidíte, že vaše tělo i duše vám za občasnou plánovanou relaxaci poděkuje. Zpříjemněte si podzim všemi dostupnými prostředky, od voňavé horké kávy z kapslí, přes skvělý Matcha čaj, až po hřejivou deku a chlupaté teplé ponožky.

Neotřelí pomocníci

Přizvěte ke svému lenošení i partnera, děti nebo domácí mazlíčky, protože i v tomto případě platí, že ve dvou se to lépe táhne. Užijte si klidně den bez počítače, jen s knížkami, zahrajte si deskové hry nebo si při svíčkách vyprávějte tajemné příběhy. Odpočiňte si klidně ve wellness, pozvěte k sobě nejlepší kamarádku na skvělou kávu se sušenkami a jinými doplňky ke kávě. Načerpejte tak novou energii, která vám vydrží nejen celý podzim, ale ideálně i zimu, a to až do jara.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno