Jak vybavit děti na první lyžařský výlet?

0

Nákup lyžařského vybavení pro děti je zapeklitá záležitost, jelikož ze všeho do dalšího roku pravděpodobně vyrostou. Pokud s nimi navíc vyjíždíte na svah poprvé, nic vám negarantuje, že si lyžování zamilují. Nejdražší část lyžařského vybavení – lyže, lyžařské boty a helma – si proto klidně zapůjčte nebo kupte z druhé ruky.

Jaké oblečení by vám určitě nemělo chybět v kufru?

Je velice důležité vybrat pro děti to správné lyžařské oblečení, aby na svahu neprochladly a celý zážitek se jim tak nezkazil.

Termoprádlo

Jako první na řadu by určitě mělo přijít funkční prádlo. Odvádí od těla pot a zabraňuje tak prostydnutí i při dlouhých hodinách strávených na sjezdovce.

Funkční vrstva

Druhá vrstva by také měla být z funkčního materiálu, aby se dále udržovalo tělesné teplo. Zvolte proto lyžařskou nebo fleecovou mikinu.

Ochranná vrstva

Jako poslední by měly na řadu přijít dětské lyžařské kalhoty a dětská lyžařská bunda. Oba kusy oblečení by měly být voděodolné, prodyšné a větruvzdorné.

Pokud se vaše děti teprve budou učit lyžovat, pravděpodobně budou na zemi častěji než právě narozené hříbě, proto je důležité jim pořídit oblečení, které snadno neprosákne od sněhu.

Kalhoty i bunda by měly mít na konci stahovací gumičky, ať se jim pod ně nedostane sníh.

Pozornost určitě věnujte i doplňkům jako jsou dětská čepice, rukavice a vlněné ponožky. Raději vezměte i několik náhradních kusů v případě, že provlhnou nebo je někde poztrácíte.

Jak vybrat dětské lyže?

Výběr lyží a lyžařských bot závisí hlavně na věku, postavě a dovednostech dítěte.

Obecně platí, že lyže by měly být o 20 cm kratší, než je výška dítěte. Pro úplné začátečníky byste měli pořídit lyže s měkkou podélnou tuhostí a výraznějším vykrojením. Dětem se takové lyže daleko snadněji ovládají.

A pokud si stále ještě nevíte rady, co je pro vaši ratolest nejlepší, poraďte se s odborníky, ať máte jistotu, že vaše dítě bude mít to největší pohodlí v jakémkoliv počasí.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno