full screen background image

Jak vybrat kávovar

nuova-simonelli-musica-1gr

Káva je nápojem oblíbeným napříč kontinenty, pije se všude. Spousta lidí si bez svého pravidelného šálku ani nedovede představit svůj den. Jedni si ji dopřávají ráno v klidu domova, druzí zase v práci, další si na ni rádi zajdou posedět s přáteli do kavárny. Dnes si ale stejně skvělou kávu – s tím správným vybavením samozřejmě – můžete připraviti doma. Kvalitní kávovar je ovšem základ. Oceníte ho hlavně v případě, že do sebe do sebe potřebujete dostat kofein několikrát denně. V takovém případě vám ušetří nejen čas, ale i peníze.

Nabídka je víc než bohatá, a to nejen, pokud jde o profesionální kávovary. I ty si samozřejmě můžete pořídit domů, vynaložená prvotní investice se vám brzy rychle vrátí. A až vyzkoušíte čerstvou kávu, kterou tyto stroje umí připravit, už nebudete chtít jinou. Vybírat ale můžete i ze sortimentu kávovarů pro domácí použití. Pomocí pákového kávovaru si namelete přesně takovou kávu, jakou máte rádi, překapávací vám zase vykouzlí nápoj jemnější. Největší oblibě se ale těší automatický kávovar, který umí kávu nejen namlet, ale poté i připravit espresso, latté nebo cappuccino přesně podle vašeho gusta. Zároveň se také jednoduše čistí a rovněž jeho údržba je snadná. To je velice důležité, protože to, jak se o kávovar staráte, se významně podepíše na výsledné chuti vašeho nápoje.

Dáváte-li spíše přednost klasice, pak vám jistě nesmí chybět dnes už legendární moka kávovar. Ten vám jednoduše a levně připraví kávu výrazné chuti, která je blízká espressu. Kvalitní zpracování, velká rukojeť skvěle padne do ruky, silné dno rovnoměrně zahřeje vodu a hliníkové tělo získá časem patinu, která je nezbytná pro nezaměnitelnou chuť kávy. Hodit se vám budou jistě i další praktičtí pomocníky. Jedním z nich je i odklepávač na kávu, díky kterému kávu z filtru snadno a rychle vyklepnete.

 

 
Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *