full screen background image

Co dodržovat při sportování v létě

plank-1327256_960_720

Léto je doba, kdy i ty nejzarytější odpůrce pohybové aktivity zasáhne chuť začít něco dělat. Doba, která přináší více příležitostí, jak vylepšit svou postavu v přírodě a na čerstvém vzduchu. Vyrazit můžete na kolo, brusle, do bazénu, za turistikou, zahrát si tenis, squash či plážový volejbal. Pohybu se v létě rozhodně nemusíte bát ani při vyšších teplotách, dodržovat je však třeba pár zásad, které vám sportovní aktivitu v horkých letních dnech zpříjemní. Především je třeba dát si pozor na slunce.

Snad každý ví, že bychom se měli vyhnout opalování v době mezi 11. a 15. hodinou, a tato zásada platí rovněž pro sportování. Slunce je totiž v tomto čase nejintenzivnější, hrozí tak vyšší riziko dehydratace a úrazů, které jsou s ní spojené. Vyhraďte si raději na pohybové aktivity ráno nebo podvečer. Nepodceňujte ani pitný režim, který je při sportu důležitý obecně, v létě to však platí dvojnásob. Pijte čistou vodu, ideálně po 20 minutách, abyste tělu vrátili to, co vypotilo. Ztráta tekutin by totiž mohla vést k mdlobám nebo dokonce kolapsu. Doplňte také vitamíny a minerály. Důležité je i vhodné sportovní oblečení, kraťasy a trička by měly být z lehkých a prodyšných materiálů, aby dobře odváděly pot z těla. Někdy je však lepší přesunout náročnější fyzické aktivity do vnitřních prostor – do chládku fitness center. Ta jsou nejlepším místem, kde pod dohledem fitness trenéra docílíte vypracované a krásné postavy.

Právě fitness trénink představuje nejúčinnější formu cvičení – je pestrý a výsledky jsou viditelné. Hitem poslední doby je funkční trénink, který má velký smysl pro zdravý životní styl. Tento soubor cvičení zapojí hodně svalových skupin, a to najednou a zcela přirozeně. Lekce probíhají v malých tréninkových skupinách, což je výhodné nejen z hlediska motivace, ale i z toho důvodu, že se vám trenér může intenzivněji věnovat. V létě je doporučováno hlavně pomalejší cvičení, jako je například pilates, které nechybí v nabídce snad žádného fitness centra. Posílí a protáhne svaly celého těla, zlepšuje koordinaci, rovnováhu, flexibilitu i dýchání, obnovuje celkovou vitalitu. Najděte si pohyb, který vás bude bavit, a začněte ho provozovat. Vydejte se vstříc vaší vysněné postavě.

 

 


TAG


Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *