Jak vybrat půjčku a nenaletět?

0

Není půjčka jako půjčka, o tom není třeba spekulovat. Na finančním trhu se vedle bankovních sektorů uplatňují i komerční typy společností, které nabízejí krátkodobé, střednědobé i dlouhodobé úvěry. Jak se zorientovat ve směsici nabídek? Která z nich bude pro konkrétního jedince nejvýhodnější?

Odpověď na výše uvedené otázky člověk najde ve srovnávači půjček. Srovnávač odpoví na nejčastější dotazy, které se potenciálnímu klientovi hrnou na mysl a poskytnou tak rychlou představu pro typ a konkrétní subjekt, který bude z hlediska kritérií po klientské stránce vyhovovat nejvíce. Jelikož se jedná o citlivá data, jejich vyhodnocení je zcela individuální záležitost, funguje srovnávač na on-line bázi. Zadaná a odeslaná data jsou vnímána jako privátní a důvěrná.

 

Jak na to?

Srovnávače jsou velmi intuitivní a zorientovat se v nich zvládne úplně každý. Stačí zadat požadovanou výši, předpokládanou délku splácení a adekvátní výši splátky. Chytrá aplikace vám vyhodnotí výše úroků, RPSN a nakonec i nejvýhodnější nabídku od mnoha poskytovatelů. Ve srovnávačích naleznete pouze ověřené společnosti, které mají licenci ČNB a většinou i několikaletou tradici.

 

Ne všechno je zlato, co se třpytí

Aby člověk v džungli nabídek nenaletěl a nepodepsal nevýhodnou smlouvu, stojí za to využít on-line kalkulačku. Ta orientačně vypočítá všechny důležité aspekty. Při samotném podpisu smlouvy už by měl mít klient vše „černé na bílém“, aby na něj nečekalo žádné nepříjemné překvapení (malá písmenka pod čarou čitelná pouze lupou, skryté poplatky, které nejsou na první pohled zřejmé atd.).

S výběrem věřitele se vyplatí strávit více času a nestřílet jen tak „od boku“. Klient by si předem měl zjistit veškeré dostupné reference nebo vsadit na osobní doporučení. Dobrým ukazatelem je i skutečnost, že společnost vlastní licenci České národní banky (ČNB).

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno