Předpovídejte si počasí sami

0

Zní to jako klišé, ale zažili jsme to všichni mnohokrát na vlastní kůži. Vrtkavost počasí při plánování výletů nebo dovolené dokáže pořádně zamíchat kartami, i když předpověď byla úplně jiná.

 

Spousta různých informací

V televizi na jedné stanici tvrdí, že bude jasno a sluníčko bude celý den hřát. V autě v rádiu nám oznámí, že se blíží deště a ochlazení a na internetu si večer přečteme, že hrozí tropická vedra. Vyznat se v tom neumí ani samotní odborníci, natož my. Naplánovat si tak cokoli je většinou téměř nemožné, protože počasí nás dovede zaskočit kdykoli a kdekoli a i když někde třeba zmokneme, o pár kilometrů dál nespadla ani kapka. Nakonec se tak stejně spoléháme jako naši předci většinou sami na sebe a své zkušenosti, případně nám pomáhají chytré vychytávky.

 

Poradí s předpovědí

Dříve to byl domeček s panenkou a panáčkem, který visel skoro u každého domu. Když byl venku panáček, bylo ošklivě a když panenka, čekali jsme hezké počasí. Doba postoupila a i když domečky stále u domů vídáme, moderní technologie mají přednost a tak je často doplňují malé krabičky se senzory. Domácí meteorologická stanice Orava je na tyto senzory napojená a poskytne nám tak spoustu informací o tom, jak je venku. Ukáže nejen aktuální teplotu, ale také datum, kolik je hodin, jaká je vzdušná vlhkost a prognózu počasí. Teplotu i vlhkost navíc měří venku i uvnitř a vše přehledně zobrazí na barevném displeji. Můžete ji použít i jako budík a hned po probuzení tak budete mít všechny potřebné informace k dispozici. Moderní design ve tvaru kapky se hodí do všech bytů i domů.

Spoléhat se jen na informace v médiích sice můžeme, ale mít doma meteorologickou stanici znamená mít více aktuálních dat a třeba mít i lepší předpověď počasí. Už po pár dnech se totiž naučíte počasí z daných informací předvídat.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno