full screen background image

Předpovídejte si počasí sami

Zní to jako klišé, ale zažili jsme to všichni mnohokrát na vlastní kůži. Vrtkavost počasí při plánování výletů nebo dovolené dokáže pořádně zamíchat kartami, i když předpověď byla úplně jiná.

 

Spousta různých informací

V televizi na jedné stanici tvrdí, že bude jasno a sluníčko bude celý den hřát. V autě v rádiu nám oznámí, že se blíží deště a ochlazení a na internetu si večer přečteme, že hrozí tropická vedra. Vyznat se v tom neumí ani samotní odborníci, natož my. Naplánovat si tak cokoli je většinou téměř nemožné, protože počasí nás dovede zaskočit kdykoli a kdekoli a i když někde třeba zmokneme, o pár kilometrů dál nespadla ani kapka. Nakonec se tak stejně spoléháme jako naši předci většinou sami na sebe a své zkušenosti, případně nám pomáhají chytré vychytávky.

 

Poradí s předpovědí

Dříve to byl domeček s panenkou a panáčkem, který visel skoro u každého domu. Když byl venku panáček, bylo ošklivě a když panenka, čekali jsme hezké počasí. Doba postoupila a i když domečky stále u domů vídáme, moderní technologie mají přednost a tak je často doplňují malé krabičky se senzory. Domácí meteorologická stanice Orava je na tyto senzory napojená a poskytne nám tak spoustu informací o tom, jak je venku. Ukáže nejen aktuální teplotu, ale také datum, kolik je hodin, jaká je vzdušná vlhkost a prognózu počasí. Teplotu i vlhkost navíc měří venku i uvnitř a vše přehledně zobrazí na barevném displeji. Můžete ji použít i jako budík a hned po probuzení tak budete mít všechny potřebné informace k dispozici. Moderní design ve tvaru kapky se hodí do všech bytů i domů.

Spoléhat se jen na informace v médiích sice můžeme, ale mít doma meteorologickou stanici znamená mít více aktuálních dat a třeba mít i lepší předpověď počasí. Už po pár dnech se totiž naučíte počasí z daných informací předvídat.
Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *