Jak zábavně naučit dítě kreativitě s Wise Elk?

0

Hledáte pro své dítě hračku, ze které si odnese něco do života a okamžitě se skokově posune ve svém vývoji a schopnostech o několik kroků dál? Věnujte mu stavebnici Wise Elk s opravdickými cihličkami.

Jako rodičové to rozhodně nemáme snadné. Obrovské množství hraček nás doslova zahlcuje. Nás, ale co je horší, rovněž naše děti. Dnes už nelze za dobrou volbu považovat ani to, že sáhneme po osvědčených „starých“ a tradičních značkách. Změnily se, bohužel mnohdy ne zrovna k lepšímu. Přitom právě správným výběrem hračky dovedeme ovlivnit motoriku, prostorovou představivost, kreativitu, ale i inteligenci našeho dítěte. A samozřejmě i to, jestli se svět, do kterého naše dítě vyrůstá, promění ve skládku odpadu, nebo si zachováme krásnou a čistou přírodu.

Snaha obdarovat dítě se dnes polarizuje na závod o to, pořídit co nejdražší hračku (není však dáno, že předražené hračky mají smysl), na druhé snaze pak stojí představa, že dítěti musíme pořád něco kupovat a dávat (alespoň drobnosti za pár korun). Když k vám domů dorazí babička co tři dny, pokaždé donese dítěti i nějakou maličkost. Těžko říct, jestli jsou horší kila sladkostí, nebo kila dítě zahlcujících hraček, které se ihned pokazí, rozbijí a mají pro dítě nulový rozvojový potenciál.

Dítě potřebuje chytré hračky

Chytrá hračka nemusí být složitá, už vůbec ne nudná. Ne každý výrobce chce zahltit trh plastovým balastem, který hrdě nazývá hračkami. Dobrou hračku jednoznačně poznáte podle toho, že ji svému dítěti závidíte a chcete si s ní rovněž hrát. A je to dobře, protože nic není větší motivací pro dítě, než když si s ním sednete a věnujete mu svůj čas třeba právě při hře.

Příkladem skutečně dobré hračky je právě stavebnice Wise Elk. Tato naučná hračka není jen pro ty, kdo by své dítě v budoucnu viděli rádi jako architekta, případně pokračovatele vaší rodinné stavební firmy. Motorika, zručnost, prostorová představivost, kreativita – to je výčet jenom některých dovedností, ve kterých tato novinka v ČR posune vaše dítě kupředu.

Co nabízí stavebnice Wise Elk?

Díky stavebnici Wise Elk si vaše dítě může postavit různé známe stavby světa, tradiční objekty, či třeba postupně celé westernové městečko. Ano, stavebnic tohoto typu je poměrně dost, ale Wise Elk se liší. Jde totiž o stavebnici z pravých pálených cihliček. Stavebnice se dělí na tři stupně obtížnosti podle množství cihliček ve stavbě. Celá stavebnice je vyrobena výhradně z přírodních a netoxických materiálů a je ekologická.

Napadá vás, že je vaše dítě ještě malé, není též dostatečně zručné, a tak stavebnici nezvládne a stavbu zničí? Tak toho se vůbec nebojte. Jednotlivé cihličky se spojují speciálním lepidlem, které je však rozpustné ve vodě. Takže pokud chcete stavbu opravit, nebo začít od začátku, stačí ji na pár minut ponořit do vody. Cihličky se nepoškodí, zato se rozpustí lepidlo a dítě může začít stavět od začátku. Wise Elk je přesně tou stavebnicí, která se může honosit Komenského vzdělávacím modelem nazývaným „škola hrou“. Je to rozhodně dobrý tip na dárek pro každého, kdo chce pro své dítě více než jen další nesmyslnou hračku.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno