Jaká půjčka je ta správná?

0

Půjčky a úvěry jsou nedílnou součástí našich životů. Každý druhý člověk v Česku se s nimi někdy setkal, každý třetí je aktivně využívá. Není ničím neobvyklým vyrovnávat výkyvy svého měsíčního rozpočtu pomocí finanční injekce od bankovního, či nebankovního subjektu.

Možností půjčit si peníze je jako hub po dešti. Jak se ve „finanční džungli“ zorientovat a vybrat ten správný produkt? Poradíme! Dříve měli klienti za to, že nejlepší půjčka je ta, která má nejnižší úrok. Samozřejmě, že nízký úrok, včetně RPSN, způsobuje malý přeplatek z půjčené sumy, čímž nikdo nepohrdne. V komplexním pojetí je ale nutné brát v úvahu i jiné aspekty.

Individuální potřeby na první místě

Výhodná půjčka je taková, která má jasná pravidla, transparentní podmínky a k jejímuž dosažení nepotřebujete ručitele nebo zastavení majetku. Ideální úvěrový produkt má různorodou disponibilní částku i délku splácení, které lze nastavit podle individuálních potřeb. Zásadní otázkou pro potenciálního klienta je pak rychlé a bezpečné vyřízení, peníze ihned po podpisu smlouvy, žádné skryté poplatky a možnost splatit půjčky předčasně zdarma.

Nikdy, ani v největší tísni, nevěřte spekulantům, či dokonce lichvářům. Střednědobý úvěr zřizujte u společnosti, která má solidní renomé a neparatizuje na lidské bídě a neštěstí. Morálně prověřený poskytovatel si vždy prověří vaši osobní situaci. Budou ho zajímat vaše doložitelné příjmy, délka zaměstnání, úvěry u jiných společností a platební morálka a historie.

Není všechno zlato, co se třpytí

Pamatujte, že volbu poskytovatele úvěru byste neměli uspěchat. Vybírejte pečlivě a zohledňujte veškeré dostupné reference. Ve smlouvě o čerpání se zavazujete k obchodnímu vztahu většinou od 12 do 60 měsíců, což je dost dlouhá doba na to, abyste společně kooperovali ve vzájemné pohodě a úctě. Aby půjčka nepřerostla přes hlavu, je třeba znát několik základních pravidel pro její bezpečnost. Solidní věřitel přitom klientovi nabídne jen takový produkt, který ho svým splácením přespříliš nezatíží a nedostane ho tak do svízelné finanční situace.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno