Pár užitečných tipů jak se zbavit nadměrné vlhkosti v koupelně

0
Frau im Badezimmer

Jaká je vaše koupelna? Jak vypadá okolí vany či sprchového koutu? Pozorujete lehké zašedlé mapy nebo dokonce začernalé? Plíseň? V koupelně? Potřebujete se jich zbavit? Jak na to?

Kdo by chtěl mít doma v koupelně plíseň? Vždyť koupelna je místem, kde smýváme prach, špínu i bakterie. Mělo by to být nejčistší místo u nás doma. Do koupelny plíseň nepatří.

Proto jej chceme udržovat co nejčistší. To je ale problém, je to také místo, kde se do ovzduší našimi každodenními činnostmi dostává nejvíce vody. Určitě znáte koupelnu plnou páry po sprchování. Právě sprchováním, ale i koupáním, praním, sušením, žehlením, nebo jen čištěním si zubů dostáváme do ovzduší více vody. Často větráky nestačí a pak se vytváří ideální prostředí, ze kterého se plísně doslova radují. Vlhkost je totiž jejich život. V suchém prostředí nepřežijí. Abychom si udrželi koupelnu čistou a zdravou, je nutné v co nejkratší době zlikvidovat nadměrnou vlhkost ve vzduchu. Jak na to?

Pár užitečných tipů

Po sprchování, koupání nebo praní ihned vyvětrejte. Pusťte větrák naplno, aby se pára co nejrychleji dostala z koupelny. Když si dopřáváte ten luxus a máte koupelnu s oknem, větrejte intenzivně. Na několik minut otevřete okno a vytvořte průvan. Tak vyženete největší část vodní páry z koupelny.

Vlhké ručníky či osušky rozložte a sušte například na elektrickém žebříku nebo podobném zařízení.

Udržujte v koupelně vlhkost na optimální hladině. Koupelna je místo, kde se s vlhkostí doslova pereme každý den. Stačí, aby se někdo déle sprchoval a do vzduchu se dostávají až litry vody. Není pak divu, že koupelna je plná páry a zrcadlo orosené. Tuto nárazovou vlhkost je potřeba mít pod kontrolou.

Podívejte se na video:

Pohlcovač vlhkosti Ceresit Stop Vlhkosti AERO 360o KOUPELNA je produktem nové generace. Byl vytvořen speciálně pro absorpci většího množství vlhkosti, která se tvoří v koupelně. Široké otvory ve speciálním tvaru a sklonu ve vrchní části zvyšují výkon nasávání vlhkosti a přivádějí ji k absorpčním krystalům tablety, které ji přeměňují v kapalinu. Ta se následně hromadí ve spodní části odkud se dá pak vylít. Postupně se tableta rozpouští, až vymizí úplně. Stačí pak jen vložit novou a udržovat vlhkost dále na správné hladině. Tableta vydrží pracovat cca 2-3 měsíce (podle rozlohy koupelny a koncentrace vlhkosti). Pohlcovač vlhkosti umožňuje mít koupelnu lépe pod kontrolou.

Rozměr i design se hodí do jakékoliv koupelny. Stačí jen vybalit, vložit tabletu a postavit na místo tak, aby k otvorům mohl vzduch a pohlcovač ihned začíná pracovat. Již do hodiny můžete pozorovat první kapky vody.

Vlhkost ovšem může vznikat i na jiných místech. Častým problémem jsou kuchyně, ale i ložnice, kde často držíte nižší teplotu, aby se vám lépe spalo a v noci, kdy spíte, pocením a dýcháním dostáváte do okolí více vody. Pohlcovače je možné nainstalovat i do jiných místností. Jedním z nich je Ceresit Stop Vlhkosti AERO 360o.  Funguje na stejném základě. Nyní jej můžete zakoupit v limitované edici s lehkou levandulovou vůní.

Vaše rodina i vy si zasloužíte bydlet a žít ve zdravém prostředí.

www.stop-vlhkosti.cz

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno