Jakou barvou k vám promlouvá váš interiér?

0

Barvami svého outfitu dáváme najevo, jak se cítíme, oblíbená barva může částečně vystihovat naši osobnost… a barvy, kterými se obklopujeme, ovlivňují naši náladu, naše každodenní rozpoložení, naši energii a emoce.

Barvy a jejich léčivé schopnosti

Chromoterapie se řadí mezi takzvané alternativní léčebné metody sloužící k harmonizaci těla a duše pomocí barev a odstínů. Teplé odstíny nás rozproudí, studené působí chladivě, pastelové mají zase zklidňující efekt.

I každý orgán v našem těle má tu „svoji“ barvu, která má na jeho fungování pozitivní vliv, kterého můžeme využívat při léčení.  Člověk je schopen si dle svého aktuálního rozpoložení intuitivně zvolit barvu pro daný den či orgán, který potřebuje podpořit, a tím se udržovat v rovnováze.

V případě, že máte prostor, ve kterém pobýváte rádi a trávíte v něm hodně času, pozorně se rozhlédněte, jaká barva mu vévodí. Může se jednat o výmalbu stěn, či o dekorace v jednom odstínu.

Jak k nám barvy promlouvají?

Bílá je barvou čistoty a nevinnosti. Zlatá v nás pak vzbuzuje dojem bohatství a hojnosti, máme s ní spojenou představu luxusních domů a zámeckých interiérů. Červená či oranžová podpoří sílu, energii, vitalitu. Modrá je uklidňující. Zelená nám nejvíce připomíná zdraví, přírodu a plodnost. Fialová v sobě nese spiritualitu. Černá v sobě skrývá tajemno a smutek, nicméně je v ní také obsažena individualita.

Jakou barvou se obklopujeme, takovými se stáváme

Využijte magickou moc barev ve svůj prospěch! Pokud třeba potřebujete při práci inspiraci, zvolte námořnickou modrou. Naopak pro relaxaci a odpočinek využívejte energii fialové.

Pozor si však dejte i na „vedlejší účinky“ barev, které vás mohou, s trochou nepozornosti při výběru barev do konkrétních místností, zaskočit. Opatrně byste třeba měli zacházet s odstíny červené. Červená barva totiž přímo křičí energií, a pokud budete pod jejím vlivem trávit až moc času, můžete zpozorovat extrémní nárůst síly, který ale může končit následným přetažením, vedoucím až k vyčerpání.

Láska na první pohled

Barvy ovlivňují také náš výběr. A to se netýká jen žen a výběru nové kabelky či halenky. Zaměstnanci realitní kanceláře vám potvrdí, že nemovitosti prodává především první dojem a harmonicky působící sladěný interiér. Stejně to máme i s lidmi a jejich oblečením, i to je dílek celkového dojmu, zda je vám dotyčný sympatický či nikoliv.

A jaké barvy převažují ve vašem vysněném domě?

 

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno