Jakou zvolit v zimě péči o pleť?

0

Začíná přituhovat, a proto je čas myslet na to, jak pokožku pořádně připravit na vítr, chlad a mrazy. Moderní dermatologie nabízí pro každého něco v každém ročním období. Jestli je ale jedna procedura, která se na chladné dny hodí pro všechny, jsou to lasery. Proč je právě tohle ošetření v zimě ideální? Přečtěte si víc a připravte se, podzim uteče, ani se nenadějeme.

 

Co umí lasery

„Jedná se o dermatologické přístroje, které prostřednictvím tepelné nebo světelné energie na různých vlnových délkách působí na buňky v hlubokých vrstvách pokožky,“ vysvětluje MUDr. Helena Riesingerová, dermatoložka z kliniky Mediestetik. Dle typu a způsobu působení lasery dokáží různé divy – přestavovat a stimulovat tvorbu nových kolagenových vláken, oživovat a sjednocovat pokožku, včetně jemných vrásek, pigmentových skvrn, jizev a akné. „Možností a funkcí je hodně a vždy je třeba správný výběr pro potřeby pacienta na základě podrobné diagnostiky,“ dodává Dr. Riesingerová, která sama pracuje například s frakčním laserem Fraxel nebo laserovým peelingem Palomar.

 

Proč teď?

Zpět k pomalu se blížící zimě. Ošetření lasery se hodí právě do téhle fáze roku hned ze tří důvodů:

· Opálení vás už opustilo

A to je v tomhle případě dobře. Laser totiž reaguje na pigmentové buňky, které v případě opálení splývají s pokožkou v jeden celek. „Laser nedokáže odlišit pigmentové skvrny nebo jizvy od zdravé kůže, a může tak způsobit podráždění, nebo dokonce hyperpigmentaci pokožky,“ vysvětluje Dr. Riesingerová. No a v zimě tenhle problém odpadá, minimálně u nás Středoevropanů rozhodně.

· Nemusíte se chránit a vyhýbat slunci

Další z bodů, který v našich klimatických podmínkách opravdu není v zimě problém splnit. UV záření může narušit vaši pokožku kdykoli, po ošetření laserem je k tomu ale kůže náchylná ještě víc. Proto dermatologové většinou doporučují stranění se slunci ve dnech bezprostředně po ošetření. I v zimě dochází k záření. Ale co si budeme povídat, je rozhodně snazší zůstat doma a přečkat mimo slunce právě tyhle dny spíš, než když to venku láká ke koupání.

· Dodáte kůži potřebnou hydrataci

Taky vás to každý rok překvapí? To, že vaše kůže je leckdy vysušená víc v zimě než v letních měsících? Není se čemu divit. Během zimy často střídáme nárazově vnitřní a venkovní teploty, kůže je pod vrstvami oblečení a samotný mráz umí pěkně pálit. Laserové ošetření v takových chvílích dokáže pokožce dodat potřebnou hydrataci. „Ošetření navíc umí zbavit svrchní vrstvy odumřelých buněk, stimulovat krevní cirkulaci a produkci kolagenu,“ dodává Dr. Riesingerová z kliniky Mediestetik.

Pokud tedy chcete kůži po teplých měsících zregenerovat a zároveň připravit na chladné počasí, lasery jsou ideální pomocníci. Ošetření by navíc mělo vydržet, a vaše pleť tedy může znovu zazářit v jarním slunci. Pokud se pro laserové ošetření rozhodnete, začněte od výběru dermatologa. „Nikdy nevsázejte na no-name přístroje, které lákají na nesplnitelné zázraky,“ doporučuje Dr. Riesinegerová na závěr.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno