Kam vyrazit na last minute dovolenou?

0

Máte už plné zuby všudypřítomné zimy nebo vás zklamaly „bílé Vánoce,“ o kterých jsme si zase mohli nechat jenom zdát? Spravte si chuť na pěkné dovolené a nebojte se, i na poslední chvíli lze sehnat opravdu pěkné kousky.

Stačí najít šikovný srovnavač, kde si jednoduše zadáte datum příjezdu a odjezdu a pak už jenom vybíráte. Naším horkým favoritem je rozhodně last minute dovolená na Tiptravel.sk. A co vám tu mohou nabídnout?

 

Je libo trochu pohoupání na klidných vlnách? Aneb hurá do Chorvatska

Ano, takto romanticky to vypadá na mnoha plážích, když sálající slunce konečně zapadne. Takže pokud se jen nemíníte povalovat na jemném písku, zamiřte rovnou na „chorvatskou Ibizu“ alias Zrice, ležící na  ostrově Pag. Vypadá to tu jako v pohádce: písčité pláže, malé bazénky s příjemně teplou vodou, příjemná hudba… V noci jde o ideální kulisy pro romantickou dovolenou všeho druhu.

Je libo trochu soukromí? I toho bude dost. Všimněte si, kolik nejrůznějších loděk a lodiček nabízí své služby při korzování teplým Jadranským mořem, a když si vezmete majitele trochu stranou a požádáte ho o noční soukromou plavbu, téměř jistě nebude proti. Na menší lodi je navíc spousta prostoru k seznámení a posádka se už za ta léta naučila dívat se tak trochu stranou – to kdybyste si chtěli svoji dovolenou tak trochu okořenit.

 

Za poznáním i půvabnými plážemi do země koridy

A pozadu nezůstává ani nabídka dovolených Španělsko. Pro výlety během zimy doporučujeme zejména to jižní v čele s nádhernými maurskými památkami, například Alhambrou. Nezklame vás ani procházka centrem města Granada, kde narazíte například na velkolepou katedrálu ze 17. století nebo bohatá tržiště inspirovaná nedalekým Marokem.

A pro pěší výlety se skvěle hodí blízké pohoří Sierra Nevada, které je i v zimních měsících poměrně dobře přístupné. Náročnou tůru doporučujeme zakončit posezením v nějakém místním tapas baru – rozhodně nebudete litovat!

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno