Kancelářský tisk výhodně – který toner je už podezřele levný?

0

O tom, že do své tiskárny můžete koupit tzv. alternativní nebo kompatibilní toner jste už jistě slyšeli. Oproti originálnímu příslušenství můžete ušetřit značné částky – ne vždy je však tato nabídka tak výhodná, jak se na první pohled může zdát. A na co si dát pozor?

 

4 zásady pro výběr alternativního toneru

Ať už vám padla do oka široká nabídka tonerů Epson nebo dáváte přednost třeba Samsungu, poohlédněte se ze všeho nejdříve po tzv. alternativních tonerech. A o co jde?

  • kompatibilní tonery pochází od jiného výrobce než tiskárna, v zásadě je to jakási „napodobenina“
  • repasované tonery jsou originální náplně do tiskárny, jež byly vykoupeny jako použité, a poté znovu naplněny a připraveny k využití

Nenechte se odradit tvrzením tzv. „oficiálních“ prodejců o rizicích takového nákupu. Poruchové kusy se totiž čas od času najdou všude, takže solidní prodejce vám dá pro takový případ záruku, a nezáleží na tom, jestli jde o originální nebo třeba repasovaný kus.

Tím podstatným, co vám často neřeknou, je to, že díky alternativnímu toneru můžete ušetřit až 75% nákladů za tisk. A jak ho vybrat?

 

Vsaďte na specialisty

Při nákupu jděte tam, kde se tonerům podrobně věnují. Jestliže jsou tonery v e-shopu nebo kamenném obhodě zastoupeny v sortimentu jen okrajově, velmi pravděpodobně nebude výběru těch kvalitních a ověřených věnována dostatečná pozornost.

 

Nechte si poradit

Nejste si jistí, zda bude alternativní toner pasovat právě do vaší tiskárny? Řekněte si o pomoc přes internet nebo e-mail. Mimochodem i tak poznáte, jak renomovaného obchodníka před sebou máte. Odpoví-li na váš dotaz déle než po týdnu, jděte o dům dál.

 

Dejte si pozor na nízkou cenu

Alternativní tonery Brother nebo Epson lákají na nízkou cenu, ale bude-li tato o stokoruny nižší než v jiných obchodech (za ten samý typ zboží), pravděpodobně máte co dočinění s levným padělkem. A tam už žádné záruky co se funkčnosti vaší tiskárny týče nečekejte. Sázet na nejlevnější nabídku se totiž nevyplácí – místo toneru tak rázem můžete kupovat celou novo tiskárnu.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno