Kde hledat nabídky práce v Brně?

0

Do Prahy a Brna míří za prací spousta lidí. Stěhují se sem s vidinou, že ve větším městě najdou zaměstnání snadněji než na maloměstě, nebo dokonce na vesnici. Je to pravda, avšak člověk musí velmi dobře vědět, kde má vlastně hledat.

Na začátek pro vás máme dobrou zprávu. Práce v Brně je, a to i po koronavirové situaci. Některé firmy sice přišly o zakázky, ale jiné posílily. Větší nápor byl třeba v supermarketech a také v mnohých obchodech, jež provozují i e-shop. Příkladem je Notino, které má velký sklad kousek za Brnem. Bere tam zaměstnance i brigádníky, denně je odváží z Brna do skladu u Rajhradu a zajišťuje i odvoz zpátky.

Velké uplatnění mají v Brně například IT specialisté či pedagogové

Brno je rájem pro IT specialisty. Nabídky práce v Brně zveřejňuje celá řada technologických firem, které zde sídlí – IBM, Red Hat, Seznam.cz, Honeywell, Webnode, Solarwinds, SAP a také mnohé další, menší.

Dost práce Brno nabízí také pedagogům. Však se tu nachází rovnou několik vysokých škol, spousta středních i základních. Brno je vyhlášené jako studentské město a pedagogů je stále nedostatek.

Do Brna se dojíždí z širokého okolí

Do Brna jezdí do práce lidé z Vysočiny od Tišnova, z Kuřimi, z Vyškova i jiných stran. O zaměstnání tu není nouzi, obzvlášť v případě, kdy pracovat doopravdy chcete a nejste vybíraví.

Náklady na bydlení v Brně sice nejsou zrovna malé, ale pokud netoužíte bydlet přímo v centru, určitě pochodíte. Další možností je dojíždět z přilehlé vesnice či městečka. Vlakem se do centra dostanete třeba za 20 minut, což je kratší, než cesta z okrajových částí pomocí MHD.

Práci v Brně hledejte na internetu

Největší nabídku práce v Brně najdete samozřejmě na internetových portálech. Vyzkoušejte například portál JenPráce.cz. Nabídky z Brna si tam můžete vyfiltrovat a snadno se přesvědčíte, že ani platové podmínky nejsou špatné.

Kromě stálého zaměstnání Brno nabízí i spoustu brigád. Vyhledáte je opět na pracovním portále JenPráce.cz.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno