Jak na sport, aby nás bavil?

0

Každoročně se většina lidí těší na léto a hezké počasí, dlouhé dny a také možnost užít si venku sportovní aktivity, které nás baví. Když ale s nějakým sportem teprve začínáme nebo se k němu po pauze vracíme, může to být těžké. Jak na to?

Nebojte se pohybu

Pro mnoho z nás byly uplynulé týdny velmi těžké, mnoho času jsme trávili doma a to se mohlo na naší kondici. Vrátit se k oblíbenému sportu nemusí být tak jednoduché, jak se zdá, a to samé platí pro případ, že chceme zkusit něco nového. To nejjednodušší je vzít sportovní oblečení a bez rozmyslu vyrazit, nebývá to ale dobrý nápad. Největším problémem bývají vždy náročné začátky, kdy neodhadneme zátěž a druhý den nás bolí celé tělo, což často vede k tomu, že danou aktivitu brzy vzdáme a nestihneme se do ní zamilovat. Zvlášť pokud máme kondičku tak trochu ve špatném stavu, musíme se sportem začít pomalu. Bez ohledu na to, jestli vyrážíte do fitka, na běh nebo si zahrát fotbal, vždy je důležité používat rozum a vnímat signály svého těla.

S rozmyslem

Každý sport má své klady a zápory a motivace, proč ho děláme, by měla být především zábava a odpočinek. Pokud se budeme každý den nutit do určité aktivity, brzy se nám zprotiví. Láká vás kolo? Zkuste ho, ale neplánujte si hned napoprvé trasu na 100 km, pravděpodobně nezvládnete dojet ani do půlky. Jezděte po okolí, abyste se vždy dostali vlastními silami domů, a pomalu si kondičku zlepšujte. Chcete běhat? Natáhněte legíny nebo šortky a běžte, ale nečekejte, že na poprvé uběhnete maraton. Na každý pohyb si tělo musí zvyknout, tak mu dejte čas. Ke komfortu při sportu pomáhá funkční oblečení, které rychle schne a odvádí pot, takže i když se zpotíte, nejste v mokrém.

Můžete třeba jen začít více chodit, po práci si každý den udělat kolečko kolem bloku a postupně přidávat. Mnoho sportů je moderních a trendy, ale ani to neznamená, že jsou pro každého a že budou každého bavit. Najděte si tu svou aktivitu, která vám dělá dobře a těšíte se na ni.

 

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno