Kdy je nejvhodnější doba na kávu

0

Nejlepší odpovědí by bylo – vždycky. Patříte mezi milovníky kávy a nedovedete si bez ní představit ráno nebo je pro vás rituálem, na který potřebujete čas? Poradíme vám, kdy je nejvhodnější čas na kávu a jak si ji užít naplno.

Káva po ránu

Pro někoho je káva po ránu tím, na co se těší ještě večer před spaním. Je na vás, zda si připravíte klasické esspresso nebo sáhnete po kávě v kapslích. Užijte si plnou a aromatickou chuť kávy, která vás postaví na nohy. Dopřejte si ranní kávu v klidu a v pohodové atmosféře. Pokud spěcháte do práce, ideální volbou je termohrnek, ve kterém si svůj oblíbený nápoj vychutnáte i v autě.

Dopolední pauza

Mezi další oblíbenou dobou, kdy si dát kávu, je dopoledne. Právě v tuto dobu začínají veškeré naše orgány pracovat naplno a s tím přichází i první útlum. Nebojte si dát kávu před obědem, ale snažte se ji v tuto dobu nekombinovat s těžkými šlehačkovými dorty a máslovými zákusky.

Odpolední siesta

Pro někoho je káva nutností po obědě. Počítejte s tím, že kolem 13 až 14 hodiny přichází doba, kdy budete mít nejvíc problém s únavou. Tělo začíná trávit oběd a možná ucítíte, že byste si nejraději na pár minut zdřímli. Zkuste v tuto dobu nedělat žádné důležité rozhodnutí a žádnou zodpovědnou práci, u které musíte být stoprocentně bdělí. Dovolte si odpolední siestu u kávy.

Do kdy si dát kávu

Pokud máte problémy se spánkem a káva vám dodá množství energie, počítejte s tím, že poslední doba, kdy si tento oblíbený horký nápoj z profesionálního kávovaru vychutnáte, je kolem 16 hodiny. Nedávejte si kávu později, abyste nemuseli řešit potíže s usínáním. Denně si dejte zhruba 2 až 3 hrnky kávy, nepřekračuje množství 6 hrnků.

Večerní příval energie

Máte-li množství práce a potřebujete fungovat ještě třeba po 21 hodině, je káva skvělým řešením, ale stejně tak zabere i oblíbený matcha čaj. Matcha čaj vám dodá energii a navíc se často používá pro posílení imunity a jako doplněk při hubnutí.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno