Jak na citlivou pleť na jaře?

0

Po zimě je naše pleť často unavená, působí šedivě a povadle. Dodat jí zářivý vzhled je pro někoho snadné, lidé s citlivou pokožkou si ale musí pečlivě vybírat, jaké přípravky použijí.

Neustálé podráždění

Do vínku někteří dostanou pokožku, která je bezproblémová a s trochou nadsázky k péči o ni stačí voda, mýdlo a výživný krém. Mnoho lidí ale takové štěstí nemá, mají citlivou pleť a jakékoli podráždění znamená nepříjemné následky. Pocit napnutí a pálení, vysušenost, zarudnutí i přecitlivělost patří mezi hlavní projevy citlivé pokožky. Jakmile se na ni dostane něco, co jí nevyhovuje, poznáme to téměř okamžitě. S občasnou podrážděností se setká každý, stačí více sluníčka nebo třeba nevhodná pleťová maska a víme, že něco není v pořádku. Když se ale problémy objevují dlouhodobě, je nutné péči o pleť přizpůsobit její citlivosti, abychom se nepříjemným projevům vyhnuli.

Volba vhodné kosmetiky

Většinou se s citlivostí setkáváme u pokožky na obličeji, ale týká se celého těla. Pokožka má velmi důležitou funkci, chrání naše tělo před venkovními vlivy a reguluje hladinu hydratace. O tu se, mimo jiné, starají také lipidy, které zajišťují pružnost a pevnost pleti. Nachází se mezi kožními buňkami a slouží jako pojivo. Posledním dílkem skládačky, aby vše fungovalo jak má, jsou kožní enzymy, u citlivé pokožky bývá ale jejich činnost nedostatečná. Tím dochází k narušení ochranné funkce kůže, ztrátě vody a dráždivé látky naopak mohou pronikat do pokožky. Podráždění tak způsobují i nečistoty v ovzduší, UV záření a různé chemikálie. Pomoci s odstraněním nepříjemných problémů může kosmetika na citlivou pleť, která neobsahuje dráždivé látky a pleť zklidňuje.

Vliv na stav pleti má samozřejmě i výživa, pitný režim, počasí, mechanické podráždění, hormony, stres i nevyhovující kosmetika. Základem správné péče o citlivou pleť je tak výběr kvalitní a šetrné kosmetiky, která nám vyhovuje, pleť je zdravá a hebká na dotek a připravena na jarní sluneční paprsky.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno