Kdy začít bydlet ve vlastním?

0

Z médií se na nás hrne přísun nekonečných informací, ve kterých se snad nedá vyznat. Je lepší začít bydlet ve vlastním letos, nebo se vyplatí počkat? Podívejte se, jak nemít z přísunu čísel zamotanou hlavu.

 

Role sdělovacích prostředků

Sdělovací prostředky potřebují upoutat pozornost, a to se jim nejlépe podaří, když si pohrají s emocemi. Místo toho, aby oznámily, že úrokové sazby mírně stouply, ale jsou stále přijatelné, často bohužel imitují roli bulváru. Výpočet hypotéky vám umožní si racionálně spočítat, co je pro vás přijatelné. Zjistíte, že není čeho se obávat. Hypotéky jsou stále dostupné, a ke zpřísnění došlo z logického důvodu, který vás ochrání, abyste si nevzali půjčku, kterou nebudete schopni splácet.

 

Rodinný rozpočet

Již naše babičky dokázaly vyjít s penězi – a to jich měly rozhodně méně než my dnes. Na druhou stranu je v obchodech nelákaly podvodné slevy a reklamní akce, aby utrácely za nesmysly, které nepotřebují. Rodinný rozpočet je třeba mít pevně v rukou, zajistíte si tak pohodu a možnost bydlet si ve svém vysněném hnízdečku. Hypotéka na dům je dnes dostupná, podobně jako hypotéka na byt. Stačí si tedy jen srovnat priority, a můžete bydlet ve svém již za velmi krátkou dobu.

 

Fixace bez práce

Když se dnes rozhodnete, že si jdete za svým snem o bydlení, podívejte se na úrokové sazby hypoték a srovnejte si rodinné finance pěkně do řady, ať víte, kolik můžete splácet. Pomocí refinancování hypotéky si pak již pár měsíců od uzavření smlouvy můžete snížit splátky tím, že přejdete k bance s lepšími podmínkami. Do té doby budete měsíčně splácet předem danou částku, nemusíte si tedy nic hlídat. Až vám fixace skončí, můžete ušetřit.

Není na co čekat. Sny je třeba si plnit, nejen o nich hovořit. Zrealizujte i váš sen o vlastním bydlení, doba je příhodná, a podmínky stále výhodné.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno