Klimatizace do bytu pro parné dny. Jaké jsou možnosti provedení?

0

V případě, že se chcete vyhnout tradičnímu vedru ve vaší domácnosti během letošního léta, je nejvyšší čas uvažovat nad instalací klimatizační jednotky, která zajistí potřebný tepelný komfort. Jaké jsou v současné době trendy a možnosti?

Levné a stavebně nenáročné řešení

Jestliže dáváte přednost co nejnižší ceně, pak jsou pro vás asi nejvhodnější mobilní klimatizace. Jedná se o jednoduchá zařízení, jež slouží k rychlému ochlazení místností.

Výhodou mobilní klimatizace je nejen nízká pořizovací cena, ale také fakt, že se dá velmi jednoduše a dle potřeby přenášet z jedné místnosti do druhé. Není však natolik efektivní jako další typy.

Split klimatizace

Účinnější zařízení představují takzvané split klimatizace do bytu. Jejich princip spočívá v tom, že mají dvě oddělené části. První z nich je uvnitř místnosti, druhá jednotka pak vně domu či bytu. Obvykle jsou zabudované nastálo. Obě části jsou spojené pouze speciálním potrubím a kabely. Velkou předností je minimální hlučnost, protože o něco hlučnější vnější jednotka je umístěna mimo bytovou jednotku ve venkovním prostoru.

Pokud chcete, abyste měli ideální klimatické podmínky ve více pokojích, dá se pořídit multisplit klimatizace do bytu, která obsahuje jednu vnější jednotku a minimálně dvě až pět vnitřních jednotek. Tím si zajistíte možnost udržovat požadovanou teplotu ve více místnostech.

Výběr dle umístění v interiéru

Moderní klimatizace do bytu se dají pořídit v několika variantách dle toho, kam se instalují. Na výběr tak máte třeba nástěnné klimatizace, jež jsou v běžných domácnostech a kancelářích asi nejoblíbenější. Další možností jsou kazetové či parapetní klimatizace. Pro všechny platí, že při správném umístění nepůsobí rušivým dojmem, prakticky si jich ani nevšimnete, což je rozdíl oproti levným mobilním klimatizačním jednotkám.

Při volbě klimatizace do bytu si u prodejce zjistěte, jaké má parametry. Kromě rozměrů jde hlavně o výkon, zmíněnou hlučnost a v neposlední řadě pak rovněž o design vnitřních jednotek. Ty se od sebe po stránce vzhledu liší jak tvarem, tak barevným provedením.

Montáž klimatizace

Tu je nutné podle platné legislativy svěřit do rukou certifikované firmy. Práce s plnivem do klimatizace tak musí zajistit jen firma, která disponuje příslušným oprávněním. Montáž klimatizace dnes již ale nemusí být významnou cenovou položkou v celé kalkulaci instalace klimatizace. Pokud si například vyberete sestavu klimatizace s akční nabídkou montáže zdarma, pak platíte jen za vnější a vnitřní jednotku. Takovou akční nabídku Vám nabízí firma AIR-COOL, která na svém eshopu www.shop-klimatizace.cz nabízí právě vybrané sestavy single splitových i multisplitových klimatizací s dopravou i montáží ZDARMA.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno