5 příčin toho proč vás matcha tea udrží v kondici

0

Detoxikační čaje v čele s matcha tea se stávají v posledních několika letech hitem, který je součástí redukčních diet, detoxikačních procedur i ozdravných kůr, které pomohou udržet lidské tělo v kondici a díky navození pocitu sytosti omezit také chuť k jídlu. Matcha tea je v tomto ohledu ceněn daleko více než běžný zelený čaj, protože při jeho konzumaci prostřednictvím prášku přijímáte přímo nadrcené čajové lístky, nejen extrakt z nich jako v případě zeleného čaje.

 

V případě matcha tea je specifické i zpracování čajových lístků

Ty se sklízejí z rostlin rostoucích ve stínu, který je příčinou toho, proč v listech probíhá pomaleji fotosyntéza a je v něm více zeleného barviva chlorofylu, který je známý pro svoje pozitivní účinky na lidské trávení, snižování následků zánětů a otoků a celkovou tělesnou vitalitu. Matcha tea dokáže ale lidský organismus ovlivnit i dalšími způsoby:

  • Dodá vám energii

V čaji matcha je obsažen speciální druh koefinu zvaný tein, který se k lidskému organismu chová mnohem šetrněji než běžný kofein v kávě. Nedochází tedy k prudkému nárůstu a následnému poklesu energie, celý proces je mnohem pozvolnější a zásoba energie vám vydrží i několik hodin.

  • Odstraní z vašeho těla toxiny

Těžkých kovů, nadbytečných chemikálií a toxinů vás matcha zbaví právě díky výše zmíněnému vysokému obsahu chlorofylu získanému díky zastíněnému pěstování. Ten do sebe absorbuje vysoké množství světelných paprsků a s nimi i cukry a zejména kyslík, který vašemu tělu jen prospěje. Díky detoxikačním účinkům čaje matcha se budete cítit zase svěží a plní energie.

  • Posílí vaši imunitu

Jeden šálek či několik kapslí matcha tea denně se postará díky vysokému obsahu živin, jako například železa, bílkovin, draslíku, vápníku a širokého spektra vitamínů o dokonalé fungování vašeho imunitního systému.

  • Pomůže s hubnutím

Spalování kalorií nikdy nebylo jednodušší. Matcha povzbudí metabolismus a ten bude tělesný tuk spalovat několikanásobně rychleji. Nemusíte se obávat ani nežádoucích vedlejších účinků v podobě vysokého krevního tlaku či nepříjemného bušení srdce.

  • Uklidní vás a navodí pocit relaxace

Díky obsahu aminokyseliny L-theanin se můžete těšit na intenzivní stimulaci vln alfa v mozku. Právě ty dokážou navodit pocit uvolnění a relaxace, aniž byste se cítili zároveň ospale.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno