full screen background image

Koupě herního počítače vás nemusí zruinovat

Pořizujete si nový počítač? Chcete na něm rozběhnout své oblíbené hry, ale máte omezený rozpočet? Určitě jste někdy slyšeli o pojmu „budget gaming“. Pokud ne, jedná se o výraz pro cenově výhodné produkty. Toto slovní spojení najdete právě i ve světě výpočetní techniky. V následujících řádcích se dočtete, jak ušetřit při nákupu PC, aniž by na tom utrpěly vaše herní ambice.

 

Stolní PC vs. notebook

Pokud jste fanoušky PC her a neumíte si představit den bez toho, abyste si sedli ke svému oblíbenému RPG, pravděpodobně víte, že nákup notebooku k tomuto účelu pro vás nemá smysl. Neustále se vyvíjející svět počítačových her vyžaduje stále vyšší nároky na výkon přístroje, na němž hrajete. Ačkoliv existují herní notebooky, zdaleka se v tomto ohledu nevyrovnají stolnímu počítači. Proč? Zejména proto, že u stolního PC je možné nakupovat nové komponenty, které jste schopni vyměnit si v něm sami. U notebooku se takové výhody nedočkáte. Ačkoliv jsou notebooky skladnější a snadno přenosné, slouží především spotřebitelům pro kancelářskou práci, na rozdíl od nich stolní herní PC jsou pro hraní dimenzovány.

 

Nový nebo repasovaný?

Uživatelé, kteří by rádi výkonný počítač, ale nemají na něj dostatek financí, ocení repasované přístroje. Repasování je proces, který spočívá v rozebrání, kontrole, vyčištění a případné opravě nebo nahrazení nových komponent. Levné herní PC může být právě takové, které prošlo tímto procesem. Nemusíte se obávat, že by bylo méně výkonné. Hráči, kteří si potrpí na náročnější hry, seženou takto upravený počítač do 12.000 Kč, ti, již si vystačí s jednoduššími hrami, mohou zakoupit repasované PC do 8.000 Kč. Nezapomeňte se tedy před nákupem počítače rozmyslet, jaké hry na něm chcete rozběhnout. Na základě parametrů, které vaše oblíbené hry vyžadují, pak vyberete ideální zařízení.
Jeden komentář u “Koupě herního počítače vás nemusí zruinovat

  1. Radek napsal:

    Děkuji za článek, škoda, že není rozšířen o nějakou ukázku ve stylu herní konfigurace A versus konfigurace B v provedení repasované pc a nové pc. Celkem by mě zajímalo, zda se to dá konkrétně porovnat.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *