Koupelnová zrcadla mohou dokreslit dokonalý design útulné koupelny

0

Koupelna je v každé domácnosti místnost, kde trávíme relativně velké množství času. Doba strávená před zrcadlem se samozřejmě liší u mužů a žen, protože něžné pohlaví chce vypadat za každých okolností naprosto dokonale. A právě k tomu slouží kvalitní koupelnová zrcadla, která vám pomohou se stylingem ke každé příležitosti.

Zrcadlo zvětšuje prostor

Možná byste to na první pohled neřekli, ale koupelnová zrcadla opticky zvětšují prostor dané místnosti. Jsou tedy vhodným doplňkem do menších koupelen, kde je obecně problém s nedostatkem místa. Zároveň splňují praktickou funkci, protože bývají často zakotvena v decentní skříňce. Ta skrývá celou řadu úložných prostor včetně šuplíků nebo poliček. V poslední době jsou hodně oblíbené i zrcadlové skříňky s osvětlením.

Jak velké by mělo zrcadlo být?

I když bude velkou část místnosti zaujímat elektrický topný žebřík, neměli byste otázku velikosti koupelnového zrcadla podceňovat. Topné žebříky sice nejsou obrovské, ale nějaké místo zaberou. Při výběru správné velikosti zrcadla je nutné zvážit prostor celé koupelny. Pokud máte velkou koupelnu s umyvadlem v hotelovém stylu, pak si klidně můžete pořídit velké zrcadlo. Obecně ale platí pravidlo, že by jakékoliv zrcadlo mělo být alespoň o 10 centimetrů užší než deska, nad kterou bude viset.

Jak vysoko zrcadlo pověsit?

Další zásadní otázkou je výška, do níž je vhodné zrcadlo pověsit. V tomto ohledu si musíte uvědomit, kdo všechno bude zrcadlo používat, a podle toho nejlepší výšku odhadnout. Muž by se při holení neměl hrbit a žena by si zase pro nanesení make-upu neměla stoupat na židličku, aby se v zrcadle vůbec viděla. Nezapomeňte také na děti a potenciální návštěvy.

Zrcadlo by se mělo nacházet v každé koupelně. Vzhledem k jeho praktičnosti a estetickému potenciálu nemůže chybět ani u vás doma.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno