Kouzlení s dřevěnými obklady ze starých lodí a kokosových ořechů 

0

Zvažujete obklady ve svém obývacím pokoji, ložnici nebo jiné části domácnosti? A co byste říkali tomu, kdybyste zkrášlili stěny obklady ze starých lodí? Ano, i takové mozaikové obklady najdete v nabídce našeho obchodu a ručíme vám  za to, že každá mozaika je originál.

Exotické lodní dřevo

Lodní dřevo pochází z exotických lodí, které kdysi pluly mezi zeměmi Dálného východu. S takovými loděmi jste se mohli setkat v mořích Thajska, Číny, Japonska, Malajsie a Filipín. Každá loď má nějaký svůj příběh. Některé převážely v minulých stoletích cenné náklady, jiné narazily při své platbě na skaliska nebo je poničil tajfun a zbytky lodí se časem vyplavily na pobřeží asijských zemí. Do mnoha lodí se zařízl zub času. Některé lodní dřevo je staré stovky let a má unikátní vlastnosti.

Vlastnosti dřevěných obkladů

Obklady ze starých lodí jsou odolné proti vlhkosti, proto se hodí do jakékoliv části bytu včetně koupelny. Nemusíte se obávat, že by se do těchto obkladů pustili nějací škůdci nebo že by začaly plesnivět. Dřevo je zbaveno všech řas a soli a prošlo důkladným zpracováním. Počítejte však s vyšší pořizovací cenou, neboť toto dřevo je na světových trzích vysoce ceněno. Každý kus dřeva má nějaký dechberoucí příběh. Při pohledu na obklady budete mít pocit, že jste si do domova přinesli kus historie, dobrodružství a romantiky.

Jak se zpracovává lodní dřevo?

Pro lodní dřevo z Dálného východu je charakteristická jemná patina nebo modrá barva, kterou se lodě natírají. Dotkněte se vysloužilých lodí a vpusťte do domova originální mozaiku. Lodní dřevo se získává ručním rozebráním lodi a odstraněním kovových částí. Poté projde procesem recyklace a zpracovává se do již zmiňovaných obkladů. Mozaika se hodí zejména do domácností laděných do vintage stylu, ale citlivě ji můžete zakomponovat do jakéhokoliv interiéru.

Dřevěná mozaika má široké využití

V nabídce  našeho e-shopu naleznete více než sto dekorů z recyklovaného lodního dřeva, které nepatří do krbu ani na smetiště. Vytváří se z něj nadčasová dřevěná mozaika s využitím nejen na stěnu, ale i kuchyňskou linku, plochy nábytku nebo podlahu. Obklopte se přírodou a exotikou a vneste ji k sobě domů. Výsledkem budete ohromeni a rázem zapomenete, že byla mozaika o něco dražší než jiné obklady. Oceníte na ní kouzelnou reliéfní strukturu, rozmanité odstíny barev a kvalitní ošetření povrchu.

Montáž mozaikových obkladů není náročná, ale pokud si na ni netroufáte, požádejte o pomoc odbornou firmu. Inspirujte se na našem e-shopu a ozvláštněte interiér dřevěnými obklady nebo mozaikou z kokosového dřeva. Sestavte si z ní například obraz! Fantazii se meze nekladou a záleží jen na vás, jak mozaiku využijete a kam ji nainstalujete.

Více na: obklady-mozaiky.cz

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno