Lazura na plot i chatu ve velkém balení

0

Dřevo, tento oblíbený přírodní materiál, potřebuje špičkovou péči. Jen díky dobře zvolenému nátěru váš dřevěný plot, pergola nebo dřevostavba vydrží všechny rozmary počasí. Lámete si hlavu nad tím, jaký nátěr zvolit, aby byl kvalitní, cenově dostupný a ekologický? Máme pro vás návrh: ekologické lazury Balakryl.

 

Chataři a chalupáři se často ptají, jak zajistit dřevu funkční ochranu a zároveň dát vyniknout jeho přirozené kráse. Balakryl těmto požadavkům vyšel vstříc vodou ředitelnou tenkovrstvou lazurou s názvem Balakryl Ploty a chaty v praktickém velkém balení.

balakryl_ploty_chaty

Nátěry na chalupě: praktické balení až na 60m2

Z jediného balení lazury Balakryl Ploty a chaty lze obnovit až 60 m² plotu, obložení nebo jiných dřevěných ploch. Nátěr proniká hluboko do dřeva, takže chrání materiál proti škůdcům i plísním. Zároveň odolá povětrnostním vlivům, UV záření, vlhkosti i praskání. Výborně se vpíjí do dřeva. Pro svou snadnou renovaci a vysokou vydatnost nátěrů snižuje náklady na údržbu.

 

Lazura Balakryl Ploty a chaty je rychle schnoucí. Nátěr zvýrazňuje přirozenou strukturu dřeva a zabarvuje jej do atraktivního odstínu Palisandr. Speciální receptura umožňuje nátěry všech druhů dřeva venku i v interiérech. Lazura je ekologická, nezapáchá a bez obav ji můžete aplikovat na plot třeba vedle zeleninového záhonku. Neškodí zdraví lidí ani domácím zvířatům či rostlinám.

 

Opravte svou chatu!

Natírání je ucelený systém péče o dřevo. Jen dobře provedený postup umožní maximální ochranu dřeva. Důležitou roli v pracovním postupu hraje:

 

Příprava

Před samotným nátěrem musí být povrch suchý, čistý a zbavený mastnot. Poškozený nátěr je nutné přebrousit.

Penetrovat s lazurou Balakryl Ploty a chaty nemusíte. Jestli však opravujete velmi namáhanou stavbu, nebo vaše dřevo bylo napadeno plísní, doporučujeme nejprve použít BALAKRYL FUNGICIDNÍ NAPOUŠTĚDLO. Je to bezbarvé vodou ředitelné napouštědlo a lze ho využít jak k preventivnímu, tak i léčebnému ošetření dřeva. Obsahuje účinné látky proti houbám, plísním a škodlivému hmyzu. Aplikujte v 1 – 2 vrstvách.

Nátěr

Obsah balení před aplikací důkladně rozmíchejte. Neředěnou lazuru aplikujte na suchý podklad a to ve 2 – 3 silných vrstvách v intervalu 4 hodin. Mezi nanášením jednotlivých vrstev je vhodné nátěr přebrousit jemným brusným papírem. Teplota podkladu a okolí nesmí klesnout pod 10 °C. Pomůcky po použití ihned omyjte vodou.

 

Doporučení

Obnovovací nátěr (1x vrstva lazury Balakryl Ploty a chaty) provádějte jednou za 3 – 5 let. Tento interval také závisí na klimatických podmínkách, konstrukčním řešení stavby a použitých materiálech. Nátěr celé chalupy není nutné provést v jednom dni. Ideální však je během jednoho dne natřít celou kompletní stěnu.

 

Balakryl Ploty a chaty

Doporučená cena: 375 Kč vč. DPH / balení 5 kg

Vydatnost: 10 – 12 m2/kg v jedné vrstvě podle savosti podkladu a tloušťky nátěru

 

Lazuru Balakryl Ploty a chaty lze zakoupit například v síti prodejen Dům barev (www.dumbarev.cz) a ve vybraných prodejnách barev a laků. Více informací o výrobcích Balakryl najdete na www.balakryl.cz.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno