Malování na obličej je více než jen skvělá zábava

0

Přeměňte vaše děti na superhrdiny nebo roztomilá zvířátka díky barvám na obličej. Jsou cenově dostupné, zcela nezávadné a užijete si s nimi spoustu legrace. Rozhodně nemusí být vyhrazené jen na karneval nebo Halloween.

Malování na obličej je oblíbenou atrakcí na různých akcích pro děti či dětských dnech. Děti jsou celé nadšené, když se mohou proměnit ve Spidermana nebo na svém obličeji nosit krásného motýla. Tento sen jim však můžete splnit i doma!

Barvy na obličej nejsou drahé

Kolik stojí barvy na obličej? Sada 12 barev vás vyjde zhruba na 350 korun. Pokud budete chtít více barviček či speciální třpytky, připlatíte si. Jedna sada barev vám ale vydrží na spoustu malování. Kromě toho lze kupovat barvičky i jednotlivě za pár desítek korun.

Raději na nich příliš nešetřete. Levné barvy na obličej z tržnice by mohly způsobit alergické reakce, možná by se také hůře nanášely a těžko byste s nimi vytvořili tak působivé obrázky.

Kde hledat inspiraci?

Upřímně úplně nejlepší je najít si video na YouTube a postupovat podle něj. Můžete se na něj podívat s předstihem a podle návodu také nakoupit barvy, které potřebujete.

Pojďme si přiblížit návod na jednoduchého motýlka.

  1. Lehce si předkreslete tvar motýlích křídel, ať jsou souměrná. Křídla mohou sahat přes oči i tváře.
  2. Houbičkou naneste barvy, pěkně vypadá například žlutozlatá uprostřed, do krajů křídel může přecházet v červenou a fialovou.
  3. Následně černou barvou obtáhněte kontury křídel.
  4. Uprostřed (na nose) nakreslete tělo motýla a tykadla.
  5. Bílou barvou jemným štětečkem dokreslete detaily, například tečky na křídlech či těle motýla.
  6. Vystínujte křídla třpytkami.

Čím více obrázků na obličej nakreslíte, tím lepším umělcem budete. Malování na obličej je trochu jiné než na papír, přece jen pracujete s 3D plátnem, ale je to obrovská zábava – pro děti i pro rodiče, kteří se mohou na chvíli proměnit v umělce.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno