Máte problémy v intimní oblasti? Vaginální ochablost i genitální bradavice jdou řešit

0

Jsou to problémy, o kterých obvykle nemluvíme. Tajíme je před partnerem, stydíme se svěřit kamarádce, rozhodně to nebývá oblíbené téma v partě kolegyň. Přitom jde o potíže více než časté. Avšak i gynekologické problémy v oblasti intimních partií řešit lze.

Problémy v intimních partiích máme jako ženy poměrně často. A rovněž jich je celá řada. Objeví se během našeho života, někdy zmizí, jindy s námi zůstanou po celý život jako nepříjemný genitální opar. Věděli jste, že jde o nejčastější pohlavní nemoc? A jsme zas u toho – už jen slovní spojení „pohlavní nemoc“ nás odrazuje od toho, abychom se s tím někomu svěřily. Před partnerem to uhrajeme na týdenní migrénu. U gynekoložky raději zrušíme objednanou návštěvu. Ano, dokonce i lékařům se se svými intimními problémy mnohdy stydíme svěřit. Zbytečně! Umí nám totiž poradit.

Co vše nás v intimní oblasti trápí?

Těch problémů je celá řada, ale ty, které jsou běžnější, než se nám na první pohled zdá, si rozhodně připomeneme. Velice častou je stresová inkontinence, vaginální ochablost, trápí nás již zmíněný genitální opar, ale i genitální bradavice či jiné kožní výrůstky. Velkým problémem může být pro mnohé ženy i zdánlivě banální problém zarůstajících chloupků. Pokud však kvůli citlivosti na tento problém máte po každém holení své intimní partie posety vyrážkami, rozhodně to problém je. Nejen estetický – ono to i dost bolí. Stále častěji řešíme různé pooperační jizvy v intimních partiích. Zdařit se nemusí ani šití po vaginálním porodu, a i to je nutné občas dodatečně řešit. Dnes je stále běžnějším požadavkem žen omladit intimní partie. Vždyť mnohdy měníme partnera kolem čtyřicítky, často i kolem padesátky, a stále chceme vypadat k světu i ve svých kalhotkách. Podívejme se na čtyři nejčastější problémy vaginálních partií blíže.

Léčba stresové inkontinence

Inkontinence je velice častým problémem žen. Nejčastěji jde o tzv. stresovou inkontinenci, která se projevuje únikem moči při fyzické aktivitě, ale též při zakašlání, kýchnutí, dokonce při smíchu. Časem se stav může zhoršit natolik, že moč uniká stále. Inkontinence se objevuje nejčastěji po vaginálním porodu a později v menopauze. Příčin je více. Obvykle jde o pokles pánevního dna, ale i úbytek estrogenu v období menopauzy. Na výskytu se podepíše naše obezita, kouření, dlouhodobá fyzická námaha, ale rovněž vrozené dispozice. V počátečních fázích se k odstranění problému doporučují tzv. Kegelovy cviky na posílení svalů pánevního dna, ale rovněž cviky podle české fyzioterapeutky Ludmily Mojžíšové. Efektivní léčba stresové inkontinence je však možná i pomocí laseru Fraxis Gynolaser. Než se rozhodnete podstoupit skutečně zásadnější operační zákrok, který je vždy spojen s riziky, je vhodné absolvovat právě laserové ošetření.

Léčba vaginální ochablosti

Vaginální ochablost neboli vaginální rejuvenace se objevuje ve stejných životních situacích žen jako problémy se stresovou inkontinencí. Obecně jde o ochablost poševního svalstva. Při vaginálním porodu dochází k různým mikrotrhlinám v poševní oblasti i k roztažení. Pevnost a elasticita poševní stěny už se nikdy nevrátí do stavu před porodem a až u 20 % žen se objevuje vážnější vaginální ochablost. Ta pak ovlivňuje nejen zhoršenou kvalitu pohlavního styku, ale objevuje se i krvácení z pochvy, vaginální suchost, častější močení, nebo opakující se vaginální záněty. Druhým obdobím života, kdy se vaginální ochablost objevuje, je zhruba pět let po menopauze. Zde jde o důsledek úbytku kolagenu v těle ženy následkem hormonálních změn. Vaginální atrofie se řeší operačně, tzv. vaginální plastikou. Též estragonovou terapií, která je však pouze dočasnou a s mnoha vedlejšími efekty. Bezbolestným a účinným řešením vaginální ochablosti je opět pomocí Fraxis Gynolaseru. Jde o bezbolestný zákrok, díky kterému se působením tepla v pochvě odstraní stará tkáň a stimuluje se tvorba kolagenu. Zákrok se dvakrát opakuje.

Odstranění kondylomat neboli genitálních bradaviček

Genitální bradavičky jsou nepříjemným výsevem kožních výrůstků v genitální oblasti po nákaze virem HPV. Přijdete k nim velice snadno. Nakazíme se během chvilkové známosti, nebo v novém vztahu. Odstranění kondylomat a kožních výrůstků je však snadné díky využití frakčního CO2 laseru. Nezapomeňte, že kondylomata jsou virového původu, a tak se mohou objevit znovu. Tedy pokud přijdete opět do styku s tímto virem.

Léčba genitálního oparu

Podle odhadu je v populaci 10 až 30 % lidí, kteří jsou nositeli viru způsobujícího genitální opar. Pokud se jednou genitálním oparem nakazíte, zůstane ve vašem těle trvale a rozhodně i na vaše dveře zaklepe opakovaně. Jde o nepříjemné onemocnění, které je bolestivé, projevuje se též neklidem a dočasně nás zcela vyřadí ze sexuálního života. Nejhorším je jeho první výskyt, tedy po prvním nakažení. To je nejbolestivější a s největším množstvím dalších příznaků. Léčba genitálního oparu je možná pomocí biostimulačního laseru. Dobu výsevu doprovodních puchýřků a hojení takto postižené tkáně zkracuje laserové ošetření až o jednu třetinu času.

Zdroj informací: www.skincareliberec.cz

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno