Jak zkrášlit zahradu? Jednoduše, efektivně, levně!

0

V létě každý z nás tráví více času na čerstvém vzduchu. K příjemnému posezení svádí třeba terasa. Jak si zahradu „vyšperkovat“, aby se stala pohlazením pro duši a pastvou pro oči? Třeba s pomocí několika jednoduchých triků, které jsou nenáročné na realizaci i na finance.

Zajímavý přírodní prvek

V zahradě se krásně vyjímají přírodní prvky. Působí totiž přirozeným dojmem, na rozdíl od plastů, betonu a ostatních „umělotin“. Fantazii ani kreativitě se meze nekladou, stačí „jen“ dobrý nápad. Levným, ale originálním řešením, které udělá velkou parádu, je vytvořit stylovou lavičku nebo truhlík na květiny z vydlabaného kmene stromu. Nebo využijte přírodní kameny a vysypte jimi cestičky a chodníčky.

Barvy, barvy, barvy

Vtiskněte vaší zahradě veselejší tvář a živost za pomoci barev. Díky pár tahům štětcem bude na šedivé zdivo či omšelý nábytek úplně jiný pohled. Někdy stačí jen drobnost v podobě barevných terakotových květináčů, které rychle a jednoduše zpříjemní každé tmavé zákoutí. Do barevného kabátu můžete obléknout i zahradní nábytek, pumpu nebo altán. Bát se rozhodně nemusíte svěží zelené, odstínů modré nebo fialové.

Vodní radovánky

Voda do zahrady jednoduše patří, dodává jí na svěžesti, zajímavosti i na kráse. Klenotem se stane i obyčejná tůňka, která přiláká nové zvířectvo, prospívá růstu okolních rostlin a blahodárně působí na lidskou psychiku. Patříte-li mezi trochu zručné kutily, zvládnete si ji vytvořit i sami jen za pomoci rýče, nepropustné fólie a velkých kamenů. Užívat příjemný zvuk tekoucí vody si pak můžete prostřednictvím dynamických jezírek, ale i fontánek či vodotrysků.

V záři světel

V létě rádi posedáváme s rodinou či přáteli na zahradě klidně i dlouho do noci. Aby nám tady bylo příjemně a mohli jsme si krásu prázdninových nocí užívat do sytosti, jen svit měsíce nám k tomu stačit nebude. Nesmíme podcenit úlohu venkovních svítidel. Kromě těch klasických tady skvěle vypadají i ty dekorační. Hotové zahradní divadlo rozehraje třeba LED reflektor, kterým osvítíte různé zajímavé prvky, jako jezírka, skalky, stromy nebo keře. Terasu pak můžete oživit za pomoci vodotěsných LED pásků, instalujte je třeba na schody nebo zahradní nábytek. Navodit tu správnou romantiku dovedou lucerny, louče, svíčky nebo světelné řetězy. Tak nechte svoji zahradu zářit!

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno