Mějte oblečení bez jediné chybičky

0

Na dno skříní už jsme uklidili letní věci a do polic rovnáme zimní svetry, mikiny a bundy. Vyplatí se je pro jistotu prohlédnout a případně opravit drobné vady nebo zašít kapsu, na kterou jsme loni už zapomněli. I vzhled oblečení je důležitý.

 

Trápení jménem žmolky

Většinou máme oblíbené kousky, které nosíme stále dokola a kombinujeme je s ostatním oblečením. Ty mohou za čas začít jevit známky nošení, především na místech, kde dochází ke tření jako je podpaží nebo ramena. Některé materiály mohou vytvářet nepěkné žmolky, které zbytečně vytváří dojem, že oblíbený svetřík nebo vesta mají své nejlepší roky už dávno za sebou a přitom jsou třeba zánovní. Právě svetry a úpletové kousky v našem šatníku jsou na žmolkování náchylné mnohem více, než třeba bavlněná sportovní mikina nebo halenka. Ideální je tedy se žmolků zbavit a vrátit oblečení pěkný vzhled. Ale jak to udělat?

 

Šetrný přístup

nejčastěji jako rychlou pomoc zkusíme starý trik se žiletkou, tedy daný svetr nebo jiný kousek oblečení jednoduše oholíme. Problémem může být, když přitlačíme více než jsme chtěli a ve svetru si uděláme díru. Moderní holítka navíc mívají různé ochranné mřížky a zvlhčující pásky, které mohou na jemné tkanině úpletu nechat stopu. Mnohem účinnější způsob, jak se žmolků zbavit, je použít odžmolkovač Orava. Účinně a zároveň šetrně odstraní žmolky ze všech druhů tkanin bez rizika jejich poškození. Zabudovaný dobíjecí akumulátor má dlouhou výdrže a bez problémů tak zvládnete zbavit žmolků všechno oblečení, které potřebujete. V průsvitné, odnímatelné nádobce vidíte, kolik žmolků a snadno je vysypete do odpadkového koše. Světelná kontrolka signalizuje připojení do sítě a nabíjení.

Jednoduchý způsob, jak ze svých svetrů, vest a dalšího oblečení dostat žmolky a mít tak opět ve svém šatníku oblíbené věci, které vypadají jako nové.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno