Moderní nábytek je synonymem čistých a jednoduchých linií

0

Naštěstí už odzvonilo dobám, kdy byly jednotlivé místnosti doslova přecpány nejrůznějšími kusy nábytku a nevzhlednými dekoracemi. Kdo by se dnes cítil v takovém pokoji příjemně? Moderní doba přeje vzdušnosti, nadčasovosti a světlým tónům.

 

Zaměřeno na obývací pokoj

Obývák je pomyslným středobodem naší domácnosti. Slouží k relaxaci, návštěvám a každodennímu setkávání s rodinou. Co je v obývacím pokoji proto nejdůležitější? Samozřejmě je to pohodlná sedací souprava, jejíž náruč na vás čeká po náročném pracovním dnu. Z toho důvodu byste při jejím výběru neměli řešit pouze prostorové dispozice, nýbrž také její pohodlnost. Z ideální sedačky se vám nebude chtít vstát. Mezi nejoblíbenější patří v současnosti kožené a koženkové sedačky v kombinaci s hrubší textilií.

 

Obývací stěny nesmí působit těžkopádně

I pro tento nábytek platí, že má působit vzdušným dojmem. V žádném případě se obývací stěny už neumísťují ode zdi ke zdi, jak to známe z obývacích pokojů dob minulých. Zpravidla se jedná o kompozici několika kusů nábytku, jimiž jsou televizní stolek, komoda, knihovna či regál. Sestava je často doplňována policemi pro nejrůznější drobnosti, suvenýry, fotorámečky a svíčky. Zde opět hraje prim jednoduchost a lehkost, neboť chceme obývák opticky zvětšovat.

 

Co udává styl?

Které doplňky o vás nejvíc napoví? Jsou to bytové dekorace v podobě textilií, zrcadel, obrazů, lamp, květináčů, hodin, úložných boxů atd. Rovněž s nimi bychom to neměli přehánět, aby obývací pokoj nevypadal přeplácaně. Ideální cestou je, pokud si zvolíme základní barvu pokoje, kterou posléze doplňujeme dalšími barvami tón v tónu. Ladíme-li obývák do šeda, můžeme si dovolit i výrazné kontrastní barvy. Skvěle vypadá sedací souprava v neutrální barvě doplněná pestrými polštáři a barevným kobercem.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno