Myčka nádobí – užitečný pomocník, který vám ušetří drahocenný čas

0

V dnešní době, kdy se většina žen věnuje kromě domácnosti i kariéře, se volný čas stává drahocenným zbožím. Zejména ve chvíli, kdy je třeba skloubit zaměstnání nebo dokonce podnikání s péčí o rodinu. Naštěstí technologie od doby našich maminek a babiček značně pokročily. Můžeme si tedy snadno vybrat pomocníky, kteří za nás vykonají rutinní a časově náročné úkoly.

 

5 důvodů, proč je myčka na nádobí dobrou volbou a měli byste si ji pořídit

1. Finanční úspora

Při mytí nádobí ve dřezu spotřebujeme výrazně více vody, než když používáme myčku. Moderní přístroje dokáží ušetřit dokonce až 75 % běžné spotřeby. A ušetříme také energii na ohřev vody.

2. Ochrana pokožky rukou

Máme-li myčku, nepřichází naše pokožka do kontaktu s čistícími prostředky. Ty jsou více či méně agresivní a obsahují látky, které nesvědčí zdraví ani kráse. I ty nejšetrnější saponáty poškozují a vysušují kůži. Pokud tedy nebudeme ruce vystavovat jejich působení, budou záhy výrazně jemnější a mladistvější. Zlepší se i stav nehtů a omezí se jejich lámavost a štěpení. Stejně tak se omezí tvorba nepříjemných záděr a prasklinek.

3. Dokonale umyté nádobí. A bez námahy.

Myčka zvládne umýt nádobí snáze a kvalitněji než my. Rozdíl poznáme ve chvíli, kdy do ní vložíme pekáč, u kterého jsme dokonalé vyčistění dávno vzdali. Myčka si dokáže poradit i se starým nánosem připečených mastných nečistot. Dávno zašlé hrnce a pekáče budou opět vypadat jako nové. Zejména, když vaříte na plynovém sporáku, kde je největší riziko postupného znečištění vnější strany hrnců a pánví, uvidíte výrazný rozdíl.

4. Konec sporů o to, kdo umyje nádobí

V některých rodinách se dodržuje rovnoměrné rozdělení domácích prací mezi členy domácnosti podle pevného rozpisu, jinde se situace řeší operativně dle potřeby. Obvykle ale čas od času dojde ke sporům. Zejména dospívající děti se často snaží mytí nádobí vyhnout a často kvůli němu dochází i k nepříjemným hádkám.

5. Více času na rodinu i záliby

S myčkou budete mít více volného volného času, což vaše rodina zaručeně ocení. Konečně najdete chvíli na hraní společenských her, přečtete dětem pohádku navíc, podíváte se na oblíbený film nebo v klidu a v pohodě posedíte s partnerem u sklenky vína. Zejména pokud máte malé děti nebo časově náročnou práci, je pro vás každá minuta, kterou můžete strávit podle svého, nanejvýše cenná. A jste-li zrovna sama doma, můžete si v klidu napustit vanu nebo si jít zaběhat.

Jakou myčku vybrat?

Vybrat si můžete jak samostatný spotřebič, tak i vestavěnou myčku. Záleží na designu a prostorových dipozicích vaší kuchyně. Skvělé myčky nabízí společnost AEG, která se řadí mezi špičku na trhu. Vyberete-li si úspornou a spolehlivou myčku od AEG, určitě nešlápnete vedle.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno