Nebojte se ručně malovaných triček, péče o ně není složitá

0

Vše, co se dělá ručně, je vždy hezčí a lepší než tovární výroba. Stejně tak to platí pro oblečení a textilní doplňky. Obdivujeme je a líbí se nám, ale někdy nám strach kvůli složité péči brání si je také pořídit. Vydrží? Nebude barva pryč po jednom vyprání? Nemusíte mít strach, nebude.

Při výrobě malovaného textilu se používá nejčastěji materiál hedvábí pro šátky a šály a 100% bavlna pro trička, mikiny a tuniky. Přírodní materiál je vždy na nošení ten nejpříjemnější a nejpohodlnější. V návrhářské dílně výtvarnice Jany Petříkové vznikají doslova umělecká díla a při správné péči vám vydrží dělat radost opravdu dlouho. Na www.modni-tricko.cz se můžete přesvědčit, jak je ručně malovaný textil jedinečný a krásný. Trička se zpracují různými technikami jako je batika, savování nebo dokreslení. Každý kus je tak opravdu originál, následně se na ně ručně maluje barvami na textil. Ty jsou trvanlivé a nesmyvatelné, voda ani pračka  je opravdu nerozpustí. Přeci jen je ale péči o malovaný textil dobré věnovat trochu pozornosti. Prát naruby, používat teplotu maximálně 40 stupňů a prací prášek bez bělících přísad, ždímání nenastavit na nejvyšší otáčky a žehlit také naruby. Pak máte jistotu, že vám vaše ručně malované tričko vydrží stále jako nové.

Stejné podmínky platí i při praní ručně malovaných mikin. Nejvíce pozornosti pak potřebují malované hedvábné šátky a šály, kde volíme spíše ruční praní ve vlažné vodě a sušení volně na vzduchu. Jsou skvělým a elegantním doplňkem ke každému outfitu do kanceláře i pro setkání třeba s přáteli. A pokud právě pro někoho blízkého hledáte originální dárek, lehký malovaný šátek je sázkou na jistotu.

Jak vidíte, opravdu se není čeho bát. Textil s ruční malbou opravdu není na jedno použití, při troše péče vám bude dělat radost dlouhé roky.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno