Léto skončilo a nadvládu převzal podzim, se kterým přicházejí také typické plískanice. Dny se zkracují, noci prodlužují, za tmy vstáváme i chodíme domů a počasí je každým dnem horší a horší, stejně jako naše nálada. Právě pro toto období jsou poměrně časté smutky a depky. Jak zařídit to, aby chmury neměly šanci?
Sluníčko je lék
Slunce je tím nejlepším zdrojem vitamínu D, dobré nálady a hlavně energie. Nezavírejte se doma a využijte toho, pokud sluníčko zrovna prozáří studené podzimní dny. Stačí 15 minut denně, abychom získali potřebnou dávku „déčka,“ které posiluje imunitu a pomáhá bojovat s infekcemi a viry útočícími právě v tomto období více než kdykoliv jindy.
Postel jako nejlepší přítel člověka
Když slunce stávkuje, vsaďte na spánek. Ten je totiž přirozeným lékem na podzimní chmury a únavu. Kvalitní spánek je důležitý nejen pro naši fyzickou, ale také psychickou kondici. Základem zdravého spánku je správně zvolená matrace, proto bychom její výběr neměli podceňovat a svěřit jej do rukou odborníků. Pokud chcete nejen široký sortiment, ale také kompletní péči se vším všudy, navštivte některou z prodejen ProSpánek. Vybrat tu pravou matraci bez pomoci specialistů se totiž může zdát jako nadlidský úkol, jelikož existuje množství aspektů, dle kterých je nutné se řídit. Patří mezi ně například věk, hmotnost či preference spánkové polohy. Nejdůležitější je však váš pocit, proto se vyplatí matraci před samotnou koupí vyzkoušet. „Kromě matrace se zaměřte také na lůžkoviny. Do chladnějších dnů jsou ideální přikrývky s vyšší gramáží náplně, třeba ty z prachového peří. Doporučit můžu např. také hřejivou přikrývku Clima Wellness,“ říká Ondřej Bacík, CCO společnosti ProSpánek, která se zaměřuje na zdravý a kvalitní spánek.
Vyspěte se do růžova
Změna počasí se často podepisuje i na spánkovém režimu, který se může s prvními sychravými dny zhoršit. „Pro navození příjemných a jemných tónů v ložnici sáhněte po pokojové vůni. Ve formě vonného difuzéru máte zajištěno pozvolné uvolňování a velmi přirozenou aromaci,“ doporučuje Ondřej Bacík. Pokud se zhoršujícím se počasím pociťujete, že spíte stále hůř, vsaďte také na změnu životního stylu. Jezte zdravěji, vyhýbejte se alkoholu, nepřejídejte se a zkuste zařadit také doplňky stravy. Zaměřte se zejména na ty, které jsou založené na přírodní bázi.
Vyrazte na procházku nebo se protáhněte na józe
Nikomu z nás se v upršených dnech nechce nazouvat tenisky a vybíhat ven do parku na pravidelné kolečko. Nicméně pohyb na čerstvém vzduchu udělá dobře nejen tělu, ale také psychice, zkuste proto vystoupit z komfortní zóny, obléct pláštěnku a jít se projít třeba do lesa. Pokud si chcete utřídit myšlenky, ale dáváte přednost teplu, navštivte například lekce jógy či meditaci. Naopak „zničit“ se můžete klasickým kruhovým tréninkem či tabatou. Je jen na vás, čemu dáte přednost.
Nebuďte sami
Už naši předkové věděli, že člověk je tvor společenský. Proto vás asi nepřekvapí, že jedním z nejúčinnějších léků na špatnou náladu je setkání s přáteli. A je jedno, pokud dáváte přednost teplu domova nebo raději vyrazíte do nějaké dobré restaurace či kavárny. Věřte, že společné chvíle plné smíchu a času stráveného s kamarády vás dobijí energií klidně i na několik dnů dopředu!