Nejlepší rady pro domácnost bez škůdců

0

Přáním většiny z nás je čistá a útulná domácnost bez škůdců. Pokud však bydlíte blízko pole, lesa nebo máte jen větší zahradu, tak se vám škůdci nemusí vyhnout a ve vašem obydlí se jim může zalíbit. Co dělat proto, aby byla vaše domácnost bez škůdců?

 

Uklízejte všude

Abyste udrželi pořádek v domácnosti, tak se snažte uklízet pečlivě a opravdu všude. To je například i pod skříněmi, pod radiátory nebo třeba v rozích, kam se těžko dostává. Pokud máte v kuchyni místa mezi kuchyňskou linkou a sporákem, uklízejte i zde. Zbytky jídla a potravin na takových místech by zbytečně nalákaly škůdce, konkrétně například hlodavce a vy byste museli následně řešit hubení.

 

Zavírejte okna i dveře

Sice se může stát, že škůdci, a to dokonce i hlodavci se dostanou do domu oknem, které máte otevřené jen na větrací otvor, ale mnohem častěji se škůdci dostanou do vašeho domu tím, že necháte okno otevřené dokořán přes noc, že necháte otevřené dveře do sklepa nebo dveře na zahradu. Naučte se dveře i okna zavírat anebo k nim umístěte pachové odpuzovače, aby se jim škůdci raději vyhnuli.

 

Připravte pasti

I přesto, že budete udržovat domácnost čistou a budete si myslet, že se k vám škůdci nemají kudy dostat, tak se může stát, že si nějakou skulinku v domě najdou. V takovém případě buďte připravení. Přichystejte si odchytové pasti, vložte do ní něco, co hlodavce naláká, může to být kousek pečiva, sýr nebo třeba piškot. Pravidelně pak past kontrolujte a v případě, že se do ní zvíře chytí, tak jej můžete odnést zpátky do přírody.

 

Nenechávejte jídlo venku

Další radou, jak se vyhnout tomu, aby se vám do domu nebo bytu dostali škůdci, je uklízet jídlo a potraviny tak, aby hlodavce ani například mravence nebo jiné škůdce nelákali. V ideálním případě uchovávejte veškeré potraviny v dózách nebo skleněných nádobách. Někdo třeba nechává cukr nebo mouku v papírových pytlících, ale do těchto míst se snadno škůdci dostanou a mnohdy se vám tak do domu mohou dostat i potravinoví moli.

 

Buďte připravení

Nejvíce se škůdci, kam patří hlodavci, ale také pavouci, mravenci nebo třeba zmínění potravinoví moli, objevují na konci léta a začátkem podzimu. Připravte se na toto období a pořiďte si samoobslužné sáčky, kterými můžete škůdce hubit. Vyzkoušet můžete také hubící granule nebo gel.

 

Zavřete odpadkový koš

Mnozí mají otevřený odpadkový koš, který mají například vsunutý pod kuchyňskou linkou nebo je v rohu kuchyně. Vždy mějte koš zavřený a nedostupný pro škůdce. Jen tak snížíte možnost, že se u vás objeví a následně budete muset řešit problémy s tím, jak se těchto škůdců zbavit. V létě může koš navíc nepříjemně zapáchat a pokud třídíte odpad, tak je vhodné, abyste například zbytky ovoce, zeleniny a dalších čerstvých potravin dávali rovnou ven na kompost.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno